В Україні величезна частка малих підприємців, які генерують всього 16% ВВП — експерти - Економіка - dt.ua

В Україні величезна частка малих підприємців, які генерують всього 16% ВВП — експерти

14 вересня, 2019, 13:33 Роздрукувати

Також збільшуються обсяги використання ФОП замість найму на роботу.

За даними Держстату за 2018 р. всього в Україні зареєстровано 355 952 підприємства. В тому числі 0,1% великих, 4,5 — середніх, 95,4% — малих. Тобто, згідно з офіційними даними, у нас в країні дуже великий відсоток малих підприємців, який генерує всього лише близько 16% ВВП.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Сергій Следзь і Артур Федорчук. Але, за їхніми словами, оборот, що заносить підприємця в розділ малих, на практиці перевірити неможливо.

"Зареєстрованих як фізичні особи — підприємці станом на 01.07.2019 р. — 1 793 240 осіб. При цьому, за даними за останні пів року, кількість зареєстрованих ФОП збільшилася на 10 891 осіб. Це може бути пов'язано як із зростанням активності підприємницької діяльності, так і з відходом від оподаткування зарплат (ФОП замість найму), так і виведенням прибутку через фізичних осіб — підприємців, — відзначають експерти. — Дослідження Інституту соціально-економічної трансформації та Центру соціально-економічних досліджень CASE-Україна "Порівняльний аналіз фіскального ефекту від застосування найбільш поширених інструментів ухилення/уникнення оподаткування в Україні" говорить про те, що це цілком реально. Звід даних показує збільшення обсягів використання ФОП замість найму на роботу та значний ріст обсягів заниження оборотів з 18-20 млрд грн в 2017 р. до 30-90 млрд грн в 2018-м".

Детальніше про проблеми спрощеної системи оподаткування читайте у статті Сергія Следзя і Артура Федорчука "Зберегти спрощену систему оподаткування: шахматка для влади, або Як пішакам перемогти короля" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >