В Україні рівень державної допомоги сільгоспвиробникам становить мінус 19% — експерт - Економіка - dt.ua

В Україні рівень державної допомоги сільгоспвиробникам становить мінус 19% — експерт

11 вересня, 14:14 Роздрукувати

В Україні найчастіше її отримує не сам виробник, а хтось на ланцюжку — заготівельник, переробник або посередник.

На ефективності роботи сільгоспвиробників позначається й рівень державної допомоги. В Україні вона, за словами експерта, становить… мінус 19%. Тим часом у США — плюс 10%, у країнах ЄС — плюс 20%, Японії — плюс 50%. 

Про це в коментарі для DT.UA сказав експерт аграрного ринку Іван Стефанишин. Крім того, за його словами, в Україні дуже часто її отримує не сам виробник, а хтось на ланцюжку — заготівельник, переробник чи посередник.

"Вважається, що особисті селянські господарства мають прибуток, інакше вони б не працювали, — зазначив експерт. — Це не так. Бо, якщо порахувати всі витрати на вирощування продукції, можна бачити, що цей бізнес — збитковий. Сьогодні державні органи не враховують багато чинників, які треба враховувати. Наприклад, спільно з фермером працюють члени його родини, близькі, але заробітну плату їм не нараховують. Відбувається викривлення розуміння економічної ефективності, немає чітко сформованої собівартості продукції. Ніхто не говорить, що в Польщі, країнах Балтії на продукти харчування першої необхідності ПДВ становить 5%. В Україні — 20%. І саме це мало б називатися державним регулюванням, а не регулювання рівня рентабельності продукції".

Детальніше про проблеми зі збереженням і безпекою продукції читайте в матеріалі Василя Худицького "Продукти — на сміттєзвалищі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >