В Україні прийнятий цільовий показник інфляції на рівні 5±1% - Економіка - dt.ua

В Україні прийнятий цільовий показник інфляції на рівні 5±1%

29 липня, 2019, 10:02 Роздрукувати

За підсумками шести місяців 2019 р. інфляція склала 3,6% (у червні була дефляція — 0,5%), тобто існує ймовірність перевищення верхньої межі таргету в 6%.

© НБУ / Flickr

Основними засадами грошово-кредитної політики (ОЗГКП) і Стратегією монетарної політики визначено цільовий показник інфляції на рівні 5%+/-1%, і передбачено приведення інфляції до цільового показника до грудня 2019 р., а надалі — підтримання його на визначеному рівні. Також у ОЗГКП зазначено, що "після досягнення цільового рівня ціль може бути переглянута лише у бік зниження". Прогноз, який було опубліковано на початок 2019-го, становить 6,3%.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише Богдан Данилишин, голова Ради НБУ, академік НАН України. За його словами, за підсумками шести місяців 2019 р. інфляція становила 3,6% (у червні була дефляція — 0,5%), тобто існує ймовірність перевищення верхньої межі таргету у 6%, а також прогнозу у 6,3% (особливо якщо традиційно восени темпи зростання цін прискоряться). Відповідно до переглянутого прогнозу регулятора інфляція знизиться до 5% лише на кінець 2020 р.

"Звичайно, поступове зниження споживчої інфляції у 2015–2018 рр. і досягнення у 2018-му однозначного темпу інфляції (9,8%) є непоганим базисом при обговоренні оптимальності обраного напряму монетарної політики. Але систематичне відхилення від інфляційної цілі, а нерідко — й від інфляційних прогнозів НБУ, створює проблему у питанні комунікації та суттєво знижує довіру до "оптимістичних" інфляційних прогнозів Нацбанку", — наголошує академік.

Детальніше про вплив монетарної політики читайте в статті Богдана Данилишина "Монетарна політика VS економічне зростання: змагання затягнулося" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >