В Україні може з'явитися дієвий механізм перевірки кінцевих бенефіціарів

Поділитися
В Україні може з'явитися дієвий механізм перевірки кінцевих бенефіціарів © Forbes.ru
Приховування реальних власників компаній є одним з основних ризиків системи боротьби з відмиванням коштів - Держфінмоніторинг.

Державна служба фінансового моніторингу України зробила крок для імплементації європейського законодавства. 11 квітня підбито підсумки пілотної програми "Лабораторія проектів для імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС" (EU Association Lab), яка стартувала в липні 2018 року. Про це повідомляє відомство на своєму сайті.

У програмі брали участь п'ять команд. Одна з команд була сформована Держфінмоніторингом для реалізація ідеї з розробки механізму перевірки та верифікації кінцевих бенефіціарів власників для забезпечення прозорості корпоративної власності в Україні.

Як зазначив голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський: "Ідея перевірки достовірності бенефіціарів була запропонована Держфінмоніторингом в зв'язку з тим, що фіктивне підприємництво та приховування реальних власників компаній є одним з істотних ризиків системи боротьби з відмиванням коштів. Це підкреслено в результатах першої Національної оцінки ризиків і в Звіті про взаємну оцінку України, оприлюдненому Комітетом Ради Європи MONEYVAL ".

За результатами кількох місяців командою був розроблений прототип Концепції з 33-х кроків, пропонованих для впровадження механізму перевірки власників бізнесу. Метою Концепції є наповнення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) достовірної інформації про кінцевих бенефіціарів власників (контролерів) юридичних осіб (КБВ). Концепція містить у собі законотворчі пропозиції, процедури їх імплементації та впровадження передових IT-рішень.

Відзначається, що вищевказана ідея "Механізм перевірки кінцевих бенефіціарів власників (КБВ)" під назвою "до100% ВІРНО", отримала премію "Найбільш інноваційне рішення".

Програма супроводжувалася Консультаційним фондом підтримки асоціації Україна - ЄС, яка імплементована Німецьким агентством "Співпраця з Німеччиною заради розвитку GIZ Україна" за дорученням Уряду Німеччини, спільно з його бенефіціаром, Урядовим офісом координації європейської і євроатлантичної інтеграції, і за участю "1991 Open Data Incubator" .

Повідомлялось, що Держфінмоніторинг за результатами фінансових розслідувань у першому півріччі 2018 року передав в правоохоронні, податкові та антикорупційні органи 438 матеріалів про підозрілі фінансові операції на загальну суму 297,1 мільярдів гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі