В Україні лише 12% громадян намагаються судитися за борги по зарплаті

Поділитися
В Україні лише 12% громадян намагаються судитися за борги по зарплаті В «Єдиному реєстрі боржників» Мін'юсту зареєстровано тільки 878 підприємств. © DT.UA
Підприємства-боржники заборгували працівникам 323 мільйони.

В Україні лише 12% громадян намагаються судитися за борги по зарплаті. Про це повідомляє Opendatabot. На сьогодні в Україні більше мільйона офіційно зареєстрованих підприємств. При цьому кількість боржників становить менше 1%. В Україні за кількістю боржників лідирує Київська та Дніпропетровська області. А за сумою боргів перед працівниками - Харківська область.

Видання наводить приклад - найбільша кількість виконавчих проваджень проводиться по ВАТ "Запоріжжяобленерго" - 3559. Це означає, що на даний момент саме така кількість робочих чекає виплату зарплати. Відрізняється також і сума боргу. Найбільша - 46 млн гривень. Таку суму має футбольний клуб "Металіст", який зараз знаходиться в стані банкрутства.

За даними Держстату, на 1 липня українські підприємства заборгували працівникам понад 2,72 мільярда гривень заробітної плати. Проте в "Єдиному реєстрі боржників" Мін'юсту зареєстровано тільки 878 підприємств, а загальна сума їх боргу по заробітній платі складає всього 323 мільйони. Це лише 12% від загальної суми заборгованості по зарплаті, яку зазначає Держстат.

Як наголошується, в реєстр боржників потрапляє не кожне підприємство, яке має борг по зарплаті перед своїми працівниками.

"В цю базу даних вносяться тільки ті підприємства-боржники, щодо яких застосовують примусове виконання судових рішень. Це означає, що в реєстр юридичних осіб-боржників по зарплаті потрапляють тільки ті підприємства, працівники яких вирішили "вибити" свою зарплату через суд", - йдеться в повідомленні.

Відповідно до законодавства, невиплата заробітної плати є кримінальним правопорушенням, може каратися штрафом, виправними роботами або позбавленням волі.

Як повідомлялося, раніше в уряді озвучили регіони, де найвищі в Україні зарплати. У червні реальна зарплата виросла на 13%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі