В Україні дорожчають долар і євро

Поділитися
В Україні дорожчають долар і євро Долар та євро повзуть вгору © Колаж ZN.UA
У Нацбанку та керівництві найбільших банків країни по-різному оцінюють роботу банківського сектора в умовах воєнного стану (із 28 листопада).

Національний банк України встановив офіційний курс гривні до долара на вівторок, 27 листопада, на рівні 27,8984 грн/долар, нацвалюта заслабла до долара на десять копійок порівняно з попереднім робочим днем (27,7958 грн/долар у понеділок, 26 листопада). Курс євро встановлений на рівні 31,7010 грн/євро (26 листопада – 31,5538 гривні), 10 рублів – 4,1948 грн/рубль (26 листопада – 4,2329 гривні).

Увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану з 9:00 ранку 28 листопада терміном на 30 днів у Донецькій, Луганській, Вінницькій, Харківській, Сумській, Чернігівській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря.

Президент Петро Порошенко запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у випадку російського вторгнення. Проте в нинішньому проекті указу президента, опублікованому на сайті Верховної Ради, є пункт про обмеження прав і свобод громадянина, передбачених 12 статтями Конституції України: 30-34, 38, 39, 41-44, 53.

Зазначимо, 25 листопада російські прикордонники атакували й захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил України. Поранення дістали шестеро моряків, росіяни незаконно утримують 23 українських військовослужбовців. На екстреному засіданні РНБО в ніч з 25 на 26 листопада президентом було ініційовано запровадження в країні воєнного стану.

Напередодні правління НБУ на чолі з його головою Яковом Смолієм провело позачергову зустріч із керівниками 40 найбільших банків України. Вона була присвячена підготовці банківського сектору до роботи в умовах воєнного стану.

Нацрегулятор не побачив підстав для введення адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках. "Ліквідність банківського сектора становить близько 75 млрд грн, що є достатнім рівнем для належного та безперебійного функціонування системи", - наголошувалося у повідомленні Смолія.

Проте, за даними DT.UA, у керівників найбільших банків країни оптимізму набагато менше, ніж у регулятора банківського сектора. Там сумніваються у тому, що НБУ вистачить ресурсів для того, щоб погасити паніку серед клієнтів, а також для того, щоб подолати можливий валютний дефіцит на внутрішньому ринку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі