В Україні 60% центрів надання адмінпослуг існують лише формально

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні 60% центрів надання адмінпослуг існують лише формально Ці 60% "формальних" центрів ніяк не заважають хабарництву © drohobych-rda.gov.ua
Лише 20% центрів працюють добре, решта - "швидше є, ніж немає".

Хоча фактично центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) в Україні створені скрізь, але 60% із них існують формально, заявив у розмові з DT.UA голова Держгеокадастру Максим Мартинюк.

За його словами, ще 20% - це ЦНАП, які "швидше є, ніж їх немає". І тільки 20% таких центрів працюють добре.

"По всій Україні вони створюються приблизно в однаковій пропорції. Тому в будь-якій області є просто ідеальні центри адмінпослуг. При цьому мій критерій ідеальності дуже простій: ЦНАП замислювався з чіткою ідеологією, він мав бути бар'єром між замовником адмінпослуг і тим, хто її надає. Якщо ЦНАП, хоч би який він був, виконує цю функцію, отже, він існує. А якщо в центрі адмінпослуг людей відправляють за якимись паперами до виконавця, то це непрацююча структура", - наголосив Мартинюк.

Читайте також: В Україні з'явився сайт для замовлення адмінпослуг через інтернет

Він наголошує, що ці 60% центрів адмінпослуг, які існують на папері, але не є бар'єром у боротьбі з хабарництвом виконавців, - це поганий результат.

"Це не питання бюджету, фінансує держава центри чи ні. Це запитання до конкретних керівників: чому в одному райцентрі все працює, а в іншому тільки табличка висить? Оскільки я можу назвати в кожній області по одному-два хороші ЦНАП, то, відповідно, це означає, що проблема не в державі, не в бюджеті. Річ у тім, хто є керівником на тій чи іншій території, і в розумінні необхідності та побудові ЦНАП. Це проблеми губернаторів, голів районів, мерів міст. Адже такі центри стають обличчям влади. У них кожний громадянин одержує відповідь, чи може держава впоратися з такою простою функцією, як переоформлення гаража чи дачі. Тому ЦНАП - це напрям, де необхідно об'єднати зусилля та довести справу до ідеалу", - заявив Мартинюк.

Нагадаємо, 4 вересня 2014 року прем'єр-міністр представив Урядовий план дій "Відновлення країни", який передбачає створення мережі "Прозорих офісів" з метою реформування неефективного державного апарату.

Повне інтерв'ю з головою Держгеокадастру Максимом Мартинюком "У нас є завдання запустити ринковий механізм, увести землю в економічний обіг і наситити частину галузей кредитним ресурсом" читайте свіжому випуску тижневика "Дзеркала тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі