В Росії банківські перерахунки з ЄС вважають "підозрілими" – Rzeczpospolita

Поділитися
В Росії банківські перерахунки з ЄС вважають "підозрілими" – Rzeczpospolita В Росії банківські перерахунки з ЄС вважають "підозрілими". Ілюстрація
Москва вимагає від банків інформацію про рахунки і фінансові операції компаній з країн, які ввели санкції.

В Росії "Росфинмониторинг" вступила у війну Кремля проти санкцій Заходу і розіслала листи банкам, в яких вимагає інформацію про операції компаній і громадян 41 країни. Підставою для цього стали обвинувачення в "корупції, фінансуванні тероризму, відмивання грошей і ухиляння від відповідальності за торгівлю наркотиками".

Про це сьогодні пише Rzeczpospolita додаючи, що 34 з цього кремлівського списку – це країни Євросоюзу, а решта – це США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Норвегія і Швейцарія. Всі ці країни ввели проти Росії санкції за її військове вторгнення в Україну. Бракує лише Японії, яка теж ввела обмеження проти Москви.

В листі "Росфинмониторинг" країни поділена на групи. Зокрема, Нову Зеландію, Данію і Фінляндію російське бюро звинувачує в корупції.

"Цинізм дуже тонкий: Росія перевіряє банківські операції з Данії через підозри нібито в корумпованості цієї країни", - прокоментував російський опозиціонер Ілля Пономарьов.

У листі також йдеться, що банки повинні вважати "підозрілими" усі операції компаній і громадян з країн, вказаних у списку. Про всі такі операції і рахунки фінустанови повинні повідомляти "органам контролю".

"Такий підхід мотивований санкціями і бажанням Росії відповісти на них. Це головна причина. Логіка "Росфинмониторинг" полягає в тому, що банки повинні приділяти увагу і захищати інтереси країни, зважати на її міжнародну позицію", - пояснив неназваний чиновник з російського бюро.

В результаті таких кроків іноземці, які перебувають в Росії, не будуть в змозі отримати свої гроші з рахунків, або ж отримають їх з дуже великим запізненням. Вони також не зможуть з'ясувати, в чому причина таких обставин.

В цей же час, Економічна криза в РФ, породжена санкціями і падінням цін на нафту, спровокувала закриття сотні банків. Крім того, російські банки звітують про падіння прибутку внаслідок введених Заходом санкцій.

Так, доходи "Сбербанка", який тримає близько 45% депозитних вкладів Росії, протягом 2014 року скоротилися на 20%, після того, як банку довелося потроїти резерви, передбачені на покриття втрат у разі неповернення кредитів.

Раніше повідомлялося, що російські банки присвоять сонячні електростанції Клюєва в Криму через борги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі