В РФ хочуть ввести особливий контроль над системою SWIFT

Поділитися
В РФ хочуть ввести особливий контроль над системою SWIFT Росія хоче контролювати SWIFT
На тлі запланованого посилення Заходом секторальних санкцій проти РФ, в російському Мінфіні активізували посилення вимог до діяльності міжнародних фінансових систем, плануючи взяти їх на "особливий контроль".

Міністерство фінансів Росії планує взяти під особливий контроль міжнародну систему обміну міжбанківськими повідомленнями SWIFT.

Зокрема, разом з інформаційними системами Bloomberg і Reuters її планують визнати операторами послуг критичної інфраструктури, внісши відповідні поправки в закон "Про національної платіжної системи".

У повідомленні, опублікованому на порталі розкриття інформації про підготовку правових актів, зазначається, що відсутність необхідних правових норм створює ризики, "пов'язані зі здійсненням діяльності операторів з переказу грошових коштів та операторів послуг платіжної інфраструктури". Це відбувається, тому що в законодавстві РФ не прописана відповідальність за неналежне надання їм інформаційно-сервісних послуг.

"У цьому зв'язку виникає ймовірність заподіяння реальних збитків, завданих операторам з переказу грошових коштів та (або) операторам послуг платіжної інфраструктури, яка корелює з відсутністю уповноваженого органу, що здійснює наглядову діяльність за "операторами послуг критичною інфраструктури" і "операторами послуг критично-значущої інфраструктури", - наголошується в довідці Мінфіну.

Особливо наголошується, що встановлення вимог до здійснення діяльності "оператора послуг критично-значущої інфраструктури" дозволить встановити відповідальність за ненадання або неналежне надання інформаційно-сервісних послуг.

Про те, що в Мінфіні РФ обговорюється можливість внесення до російського законодавства поправок, які дозволили б забезпечити безперебійний доступ російських банків у системі SWIFT, стало відомо ще у квітні 2014 року.

"Ми зараз оцінюємо, як можна зафіксувати в законодавстві статус та вимоги до діяльності SWIFT, оскільки дуже велике число банків користуються її послугами, і вона нарівні з платіжними системами повинна забезпечувати безперебійність роботи", - пояснив тоді заступник голови Мінфіну Олексій Моїсеєв.

У серпні 2014 року повідомлялося, що ЦБ РФ доручив російським банкам розробити пропозиції про створення вітчизняної системи обміну міжбанківськими повідомленнями, здатної замінити SWIFT.

SWIFT забезпечує передачу 1,8 млрд повідомлень на рік; за день через мережу SWIFT проходять платіжні доручення більш ніж на 6 трлн дол., в ній беруть участь більше 10 тис. фінансових організацій у 210 країнах. За статутом SWIFT, в кожній країні співтовариства створюється група членів і група користувачів. В РФ їх об'єднує асоціація "Россвіфт", за даними якої за кількістю користувачів системи SWIFT Росія займає друге місце у світі після США.

Bloomberg - це один з двох провідних постачальників фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків. Основний продукт - термінал Bloomberg Professional, через який можна отримати доступ до поточних і історичним цінами практично на всіх світових біржах і багатьох позабіржових ринках, стрічці новин агентства Bloomberg і інших провідних засобів масової інформації, системі електронної торгівлі облігаціями та іншими цінними паперами.

Reuters - один з провідних постачальників фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків. Основні продукти включають в себе термінали для доступу до електронних торговим майданчикам (Reuters Dealing) і термінали для отримання та аналізу фінансової інформації (Reuters 3000 Xtra). Через інформаційні термінали можна отримати доступ до поточних і історичним цінами практично на всіх світових біржах і багатьох позабіржових ринках.

Ще одним значущим елементом системи постачальників фінансової інформації є TARGET (ТАРГЕТ), що дозволяє в режимі реального часу здійснювати міжнародні розрахунки всередині Європейського союзу, членами-кореспондентами якої є деякі кредитні організації в Російській Федерації. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі