В ОПЕК стурбовані падінням цін на нафту

Поділитися
В ОПЕК стурбовані падінням цін на нафту ОПЕК стурбований політикою США щодо виробництва нафти © Reuters
Політика США негативно впливає на більшість нафтовиробників.

Представники країн-експортерів нафти ОПЕК+ зберуться в ці вихідні в Абу-Дабі. На зустрічі обговорять наслідки санкцій США проти Ірану, і, цілком ймовірно, чергове скорочення видобутку нафти. Про це пише liga.net з посиланням на повідомлення Bloomberg.

Наголошується, що нафтопереробники зіткнулися з тривожною тенденцією: незважаючи на те, що санкції США стосовно Ірану видаляють значні обсяги сировини з світових ринків, сплеск виробництва сланцевої нафти в США загрожує новим надлишковою пропозицією в 2019 році.

Вартість Brent з постачанням в січні вже впала приблизно на 17%. Як наслідок, країни-учасники ОПЕК і її союзники висловлюють стурбованість тим, що їм, цілком ймовірно, необхідно буде значно скоротити видобуток.

"Якщо Саудівська Аравія в кінцевому підсумку вирішить, що необхідні скорочення видобутку, вона зіткнеться з рядом проблем. Їй потрібно буде знову забезпечити підтримку конкуруючого партнера Росії, якому менше потрібні високі ціни на нафту. Існує також ризик антагонізму з ключовим геополітичним союзником королівства, президентом США Дональдом Трампом", - повідомляє Bloomberg.

"Посилання ОПЕК виглядає так: пристебніть ремені безпеки. Група, здається, збирається "натиснути педаль газу до упору, щоб збільшити виробництво, а потім відразу ж різко дати по гальмах і говорити про скорочення постачань", - сказав президент консалтингової компанії Rapidan Energy Advisors LLC у Вашингтоні Боб Макналли.

Повідомлялося, що у вересні країни-учасники договоруОПЕК+за скорочення видобутку нафти виконали його на 111%. При цьому міністерський моніторинговий комітет ОПЕК підтвердив мету повернутися до стовідсоткового виконання угоди. Хоча раніше (у червні) країни ОПЕК домовилися про збільшення видобутку нафти у цілому на 1 мільйон барелів на добу, як і рекомендував комітет організації. Але реальний ріст видобутку склав 600 тис барелів на добу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі