В НБУ падіння курсу гривні охарактеризували як нервозність

Поділитися
Заступник глави НБУ розповів про причини росту доллара.

Коливання на валютному ринку України та подорожчання долара впродовж останнього місяця є сезонним явищем і проявляється кожного літа впродовж чотирьох останніх років. Про це заявив заступник голови Національного банку України Олег Чурій в ефірі Радіо НВ. Він нагадав, що Національний банк не встановлює офіційний курс, а лише визначає значення офіційного курсу на основі угод, укладених на міжбанківському валютному ринку.

"Майже у всіх країнах світу, де є плаваючий курс, курсоутворення залежить від фундаментальних факторів, як то експорт, імпорт, надходження по капітальному рахунку, погашення запозичень тощо, а також від психологічних факторів. Якщо дивитись на динаміку обмінного курсу останні кілька років, ми бачимо, що сезонні коливання у 2016 році починались у вересні, у 2017 році − у серпні, а цього року − у липні, оскільки бізнес намагався купити валюту до початку коливань, орієнтуючись на динаміку минулого року. Тобто свою роль тут зіграв психологічний фактор", - сказав Чурій.

Водночас курс долара важливий для бізнесу і населення, які вирішили піти на випередження і прийняли рішення скупити валюту у липні, а не чекати осені.

"Ми бачимо тут психологічний вплив. Я б не назвав те, що відбувається на сьогодні, панікою, але є певна нервозність. Коливання не є ознакою кризи", - зазначив Чурій.

Що стосується курсу євро, то за словами Чурія, на нього впливають інші фактори.

"Всі інші курси є похідними від долара. Останнім часом на ринках, які розвиваються, ситуація досить нестабільна. За місяць гривня девальвувала на десь на 4%, а південно-африканська валюта девальвувала на 10%", - додав він.

Зазначимо, що липневе зростання долара становить близько 3%, що істотно нижче за максимуми початку року. Поточне слабшання гривні пояснюється впливом короткострокових факторів, зокрема зростанням попиту на валюту з боку імпортерів, відшкодуванням ПДВ та виплатами за ОВДП.

Аналітики інвестбанку Goldman Sachs прогнозують зростання курсу нацвалюти у перспективі 12 місяців і до кінця 2018 року до 24,8 грн/долар.

Однак, згідно з прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ), за підсумками поточного року очікується зниження курсу гривні з 28,1 до 28,5 грн/ долар із подальшим слабшанням до 29,4 грн/долар на кінець 2019 року. Плавна девальвація гривні триватиме на 3,2% на рік, і на кінець 2021 року курс сягне позначки у 30,7 грн/долар.

Докладніше читайте в матеріалі Вадима Іосуба "Курс гривні: спокій, тільки спокій!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі