Урядовців, які допустили схему «Лівели», можуть притягнути за тією самою статтею, що й Тимошенко - Економіка - dt.ua

Урядовців, які допустили схему «Лівели», можуть притягнути за тією самою статтею, що й Тимошенко

17 листопада, 2011, 07:35 Роздрукувати

Проміжний звіт тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної ради щодо розслідування безподаткового імпорту нафтопродуктів компанією "Лівела" визначив коло урядовців, підозрюваних у «недбалості», яка призвела до втрати бюджетних 3 млрд грн.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Комісія з'ясувала, що низка українських урядовців відкликали свої позови з судів, давши таким чином «Лівелі» можливість почати продаж нафтопродуктів без податків.

У звіті, наданому "КоммерсантЪ-Украине" членом комісії, народним депутатом Сергієм Пашинським, йдеться, що "Лівела" була дочірнім підприємством з іноземними інвестиціями ТОВ "Тайстра" і отримала право імпортувати нафтопродукти без сплати акцизного збору і ПДВ на підставі рішення Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області від 19 січня 2004 року, а також ухвал того ж суду від 23 січня 2004 року, 10 серпня 2007 року і 9 червня 2010 року. Рішення були прийняті на підставі закону про захист іноземних інвестицій, який діяв до кінця 1990-х років. Суд взяв до уваги, що громадяни Польщі Станіслав Прейс і Піотр Бойко вклали у "Тайстру" близько 0, або 20% статутного фонду СП.

Всі перераховані вище рішення були оскаржені одночасно Державною податковою інспекцією (ДПІ) у місті Полтаві, Кременчуцькою об'єднаною податковою інспекцією, прокуратурою Кременчука та Енергетичною регіональною митницею.

Рішення та ухвали Автозаводського районного суду Кременчука було скасовано 17 лютого 2010 року Харківським апеляційним адміністративним судом. Але у квітні того ж року "Тайстра" оскаржила це рішення у Вищому адміністративному суді, і справу було направлено на новий розгляд до Харківського апеляційного адміністративного суду.

26 травня до суду факсом прийшла заява від ДПІ міста Полтави і від Кременчуцької об'єднаної податкової інспекції - відомства відкликали апеляційну скаргу. Аналогічний факс прийшов від прокурора міста Кременчука 27 травня, а від Енергетичної регіональної митниці - 28 травня.

"На підставі цих заяв суд припинив розгляд справи. Зазначені державні органи, які вже одного разу виграли справу в суді апеляційної інстанції, при повторному розгляді відмовилися від своїх прав і втратили можливість захистити інтереси держави", - йдеться у висновках комісії.

На засіданні комісії депутати проголосували за те, щоб вимагати від прокуратури порушення кримінальної справи за всіма викладеними фактами.

"Члени комісії бачать тут кілька порушень Кримінального кодексу - ст. 365 "Перевищення влади або службових повноважень", ст. 367 "Службова недбалість" та ст. 190 "Шахрайство" як з боку органів державної влади, так і з боку керівництва і власників "Лівели"", - розповів Пашинський.

Старший партнер компанії "Ільяшов і партнери" Роман Марченко зазначає, що обставини даної справи "куди більш прозорі", ніж у випадку з Юлією Тимошенко.

"Якщо вже її покарали, то тут прокурорів, податківців і митників, які прийняли такі рішення, потрібно абсолютно точно притягувати за перевищення влади або посадових повноважень", - говорить він.

За даними Держмитниці, за чотири місяці 2010 року компанія "Лівела" імпортувала понад 1,5 млн т нафти і нафтопродуктів. У результаті, за даними АМКУ, держбюджет недоотримав близько 3 млрд грн. А за даними Міненерго, частка імпортних нафтопродуктів на ринку України за цей період зросла з 36% до 45%. З кінця листопада компанія, за інформацією Держмитслужби, припинила імпорт нафтопродуктів в Україну. "Лівела" офіційно ліквідована у березні цього року.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >