Уряд Азарова не зміг виконати держбюджет

Поділитися
Уряд Миколи Азарова зіткнувся з проблемою. Дефіцит бюджету більш ніж у два рази перевищив минулорічний показник і погашався в основному за рахунок позик. Причому це відбулося на тлі економічного зростання. Про це в п'ятницю, 5 листопада, пише Коммерсантъ-Украина.
Уряд Миколи Азарова зіткнувся з проблемою. Дефіцит бюджету більш ніж у два рази перевищив минулорічний показник і погашався в основному за рахунок позик. Причому це відбулося на тлі економічного зростання. Про це в п'ятницю, 5 листопада, пише Коммерсантъ-Украина.Уряду Миколи Азарова не вдалося уникнути проблем з виконанням держбюджету, характерних для кабінету Юлії Тимошенко. Згідно з висновками Рахункової палати, за дев'ять місяців доходи бюджету недовиконано на 7 млрд. грн, витрати - майже на 5 млрд. грн. Дефіцит більш ніж у два рази перевищив минулорічний показник і погашався в основному за рахунок позик. Причому це відбулося на тлі економічного зростання. Зараз Кабінет міністрів обмежує доступ громадськості до інформації про держфінанси - Держказначейство повідомляє лише про фактичні надходження до скарбниці. Однак у розпорядженні видання опинився звіт Рахункової палати (РП) про виконання бюджету за дев'ять місяців. Аудитори з'ясували, що рівень виконання затверджених показників залишається низьким. Доходи загального фонду бюджету в січні-вересні виконано всього на 95,2% (перераховано на 7,36 млрд грн менше запланованого - 143,8 млрд. грн), витрати - на 97,3% (4,7 млрд. грн і 173 , 9 млрд. грн відповідно). ДПАУ і Держмитниця не змогли в повному обсязі зібрати основні бюджетоутворюючі податки - план із ПДВ недовиконано на 5,12 млрд. грн, з податку на прибуток - на 2,56 млрд грн, з акцизного збору - на 1,76 млрд. грн. Згідно зі звітом СП, якщо б операції з відшкодування ПДВ-облігаціями відображалися у загальному фонді бюджету, що логічно, тому що податок зараховується і відшкодовується із загального фонду, а не із спецфонду, то показник невиконання бюджету був би ще більшим. Зокрема, оздоровити систему не дозволили переплати податків і зборів, які за звітний період зросли ще на 1,5% - до 14,5 млрд. грн, і зростання податкового боргу - до 13,12 млрд. грн. Дефіцит бюджету зріс більш ніж удвічі - до 52,8 млрд. грн. Однією з причин цього СП називає оформлення відшкодування ПДВ-облігаціями. Окрім того, на думку аудиторів, нинішній Кабмін і розпорядники бюджетних коштів неефективно використовують держкошти і керують держмайном. Гроші резервного фонду, призначені для фінансування непередбачуваних надзвичайних ситуацій, за рішенням уряду направлялися на програми, затверджені законом про держбюджет. У таких же порушеннях нинішній Кабмін звинувачував уряд Тимошенко. Експерти впевнені, що бюджетні проблеми при економічному зростанні пов'язані зі збільшенням впливу тіньової економіки. За оцінками аналітиків, вона вже становить у середньому 60%. «Незважаючи на всі зусилля контролюючих органів посилити збір податків, бюджет не виконується. Це свідчить про те, що чим більший прес, тим більше бізнесу йде в тінь. Тобто держава рубає гілку, на якій сидить», - говорить директор Українського бюро Міжнародного комітету захисту прав платників Ірина Кемпл.

За матеріалами Коммерсант-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі