Уряд запланував приватизацію сотень і ліквідацію тисячі держпідприємств

Поділитися
Уряд запланував приватизацію сотень і ліквідацію тисячі держпідприємств Кабмін анонсував велику приватизацію © news.dtkt.ua
Для управління стратегічними підприємствами Кабмін збирається створити Фонд національного добробуту.

Кабінет міністрів протягом п'яти років планує приватизувати кілька сотень державних підприємств і ліквідувати більше тисячі ДП, які уряд вважає неефективними.

"Ми проведемо приватизацію, що дозволить передати сотні суб'єктів господарювання державного сектору ефективним власникам, які створять нові робочі місця і ліквідують корупцію. Це дозволить міністерствам зосередитися на формуванні політики, а не на управлінні власністю.Більше тисячі неефективних підприємств буде ліквідовано - держава більше не витрачатиме кошти платників податків на підтримку неефективних збиткових підприємств", - йдеться в програмі дій уряду, опублікованій в понеділок, 30 вересня.

Для управління стратегічними підприємствами, що не підлягають приватизації, Камбін обіцяє створити Фонд національного добробуту.

"Ми розробимо власності політики із чітким визначенням мети державного володіння та ключових показників ефективності діяльності для всіх державних підприємств. Ми корпоратизуємо всі державні підприємства, що здійснюють комерційну діяльність, шляхом перетворення їх на акціонерні товариства", - пообіцяли в уряді.

Кабінет міністрів на засіданні 30 вересня схвалив Програму дій уряду і готовий її надати. У програмі Кабмін передбачив мету залучити $ 50 млрд інвестицій для зростання ВВП на 40% за п'ять років.

Верховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію №7066 у другому читанні і в цілому 18 січня 2018 року. Документ передбачає розподіл об'єктів на дві групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.

До об'єктів великої приватизації відносяться єдині майнові комплекси державних та комунальних підприємств та пакетів акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів яких згідно фінансової звітності за останній рік перевищує 250 млн гривень. Інші об'єкти віднесені до об'єктів малої приватизації.

Детальніше про приватизацію та оренду держмайна читайте в матеріалі Юлії Самаевой "Максим Нефьодов: "Велика приватизація - це велика проблема" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі