Уряд пропонує ввести додатковий імпортний збір з усіх товарів, крім енергоносіїв

Поділитися
Уряд пропонує ввести додатковий імпортний збір з усіх товарів, крім енергоносіїв © Андрій Товстиженко, DT.UA
Імпортний збір пропонується ввести тимчасово, строком на рік

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України ввести додатковий збір з усіх імпортних товарів, крім життєво необхідних. Про це йдеться в урядовому законопроекті №1562 "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України у відповідності зі статтею XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 р.", текст якого розміщений на сайті парламенту.

Відповідно до законопроекту, додатковий імпортний збір пропонується ввести тимчасово, строком на 12 місяців, відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року та Домовленості про положення ГАТТ-1994 щодо платіжного балансу.

"Додатковий імпортний збір стягується з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю", - йдеться в документі.

Читайте також: Кабмін поліпшив макропоказники на 2015 рік

Об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором є товари, зазначені в частинах першій і другій статті 277 Митного кодексу України, крім життєво необхідних товарів у відповідності зі статтею 5 цього закону.

Згідно з проектом закону, життєво необхідними товарами є: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафту, нафтопродукти (бензин, дизпаливо), банкноти та банківські метали, гуманітарна допомога, товари, звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі (наприклад, товари, що ввозяться в якості технічної допомоги, для забезпечення діяльності Чорнобильського Фонду "Укриття", в рамках співробітництва з НАТО, Глобальним фондом, і т. д.).

Додатковий імпортний збір буде стягуватися з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто, для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження за ставками:

- 10% для товарів, які класифікуються у товарних групах 1-24 згідно з УКТЗЕД;
- 5% для товарів, що класифікуються в товарних груп 25-97 згідно з УКТЗЕД;
- 10% для товарів, що підлягають обкладенню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу України.

У разі прийняття парламентом, цей закон набере чинності з 1 січня 2015 р.

Читайте також: Кабмін вніс у Раду законопроект щодо бюджетної децентралізації

Також Кабмін пропонує парламенту внести зміни до Митного кодексу України (щодо стабілізації платіжного балансу) (№1563) з метою визначення законодавчих підстав для адміністрування органами доходів і зборів додаткового імпортного збору.

Для цього пропонується внести наступні зміни в Митний кодекс України:

- включити додатковий імпортний збір в особливих видів мита;
- визначити, що додатковий імпортний збір встановлюється окремим законом і буде стягуватися незалежно від інших видів мита на умовах, визначених цим законом;
- звільнити від оподаткування особливими видами мита товари гуманітарної, міжнародної технічної допомоги та товари, що ввозяться Глобальним фондом для боротьби зі Снідом, туберкульозом та малярією в Україні.

"Реалізація норм проекту закону визначить механізм адміністрування органами доходів і зборів додаткового імпортного збору", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, 1 червня 2012 р. в Україні набув чинності новий Митний кодекс.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі