Уряд безкоштовно віддає Юзівську площу скандальному "Yuzgas" - ЗМІ

Поділитися
Уряд безкоштовно віддає Юзівську площу скандальному "Yuzgas" - ЗМІ
Проект розпорядження було внесено на засідання урядового кабінету 9 лютого.

Кабінет міністрів планує передати компанії "Yuzgas B. V." 90% прав та обов'язків ТОВ "Надра Юзівська" - оператора-інвестора угоди про видобуток сланцевого газу Юзівської площі в Донецькій і Харківській областях.

Відповідний проект розпорядження Кабміну був внесений на засідання урядового кабінету 9 лютого.

У проект розпорядження також додані додаткові угоди з "Yuzgas B. V." по оплаті права відступу інвестицій фірми і розподілу продукції з державою, пишуть "Наші гроші".

За відступлення 90% у операторі "Yuzgas B.V." обіцяють заплатити загалом 40 млн доларів, але гарантовано з цієї суми буде сплачено тільки 10%.

Так, ще в 2016 році після оголошення "Yuzgas B. V." переможцем конкурсу з відбору учасника для загального видобутку газу на Юзівській площі, фірма перерахувала 0,80 млн доларів, а ще 3,20 млн доларів обіцяє сплатити протягом 15 днів після рішення уряду про передачу йому прав в "Надра Юзівська".

Решта 36 млн доларів фірма заплатить, якщо видобуток газу буде відповідати певним обсягами. Так, 5 млн доларів буде заплачено при досягненні рівня річного видобутку 1 млрд кубометрів; 10 млн доларів - при обсягах 3 млрд кубів, а 21 млн доларів - за 5 млрд кубів.

При цьому, гроші будуть заплачені, якщо обумовлені обсяги видобутку будуть зберігатися протягом 90 днів.

При узгодженні позицій залишилася не облікованої критика Мінфіну і урядових експертів з приводу того, що гроші "Yuzgas B. V." будуть перераховані на рахунок "Надра Юзівська", а не в держбюджет.

Також залишився не врахованим зауваження Мінфіну про збільшення угодою обсягу компенсаційної продукції за рахунок раніше вкладених інвестицій компанією "Shell".

Міненерго підтвердило, що раніше було інвестовано 80,1 млн доларів, з яких 27,2 млн доларів підлягають відшкодуванню на користь оператора проекту, яким тепер стане "Yuzgas B. V.".

Додаткова угода передбачає зменшення при розподілі продукції мінімальної частки держави з 31% до 25%, яку держава буде отримувати в залежності від річних показників видобутку. Так, поки видобуток не перевищить 5 млрд куб м в рік, частка держави складе 25% від його дохідної частини, яка буде розраховуватися за спеціальною формулою.

Із зростанням обсягів видобутку частка держави буде рости і складе 60% за умови річного видобутку понад 20 млрд куб м. До цього часу інвестор буде отримувати більше половини (65% до 10 млрд куб м/рік, і 55% до 20 млрд куб м/рік).

У Міненерго пояснили, що умови відбору нового інвестора взагалі передбачали зниження мінімальної частки держави до 16,5%. Розрахунки міністерства показують, що на першому етапі до відшкодування капітальних втрат інвестор буде отримувати 14,2% видобутого, а пізніше -29% від валового видобутку.

Також нова угода передбачає зменшення фінансових зобов'язань інвестора. Якщо раніше на початковому етапі передбачалися інвестиції в сумі 410 млн доларів, то зараз їх мінімальний запланований обсяг в 200 млн доларів.

Таке зменшення викликало критику Мін'юсту, але вона була проігнорована розробниками документа. У пояснювальній записці Міненерго зазначило, що інвестиції будуть спрямовані в 15 нових свердловин, гроші внесе словацька компанія "NAFTA", яка є мажоритарним акціонером "Yuzgas B. V.".

Раніше повідомлялося, що держкомпанія викупила 10% підприємства, яке володіє ліцензією на Юзівське родовище.

Нагадаємо, що в липні 2016 року Yuzgas стала переможцем конкурсу по залученню інвестора для реалізації УРП з видобутку вуглеводнів у межах Юзівської площі, однак Кабінет міністрів 2 листопада того ж року протокольним рішенням відмовив їй в участі в УРП.

Yuzgaz оскаржила рішення Кабміну в суді.

Yuzgaz була спеціально створена фондом прямих інвестицій Emerstone Energy для участі в конкурсі з проектом розвідки і видобутку вуглеводнів в межах Юзівської ділянки на умовах угоди про розподіл продукції (УРП) з урядом України. Засновником Yuzgaz є інвестиційний фонд Emerstone Energy, що входить в Emerstone Capital Partners бізнесмена Ярослав Кінаха (Jaroslav Kinach). В інтерв'ю DT.UA Кінах розповів, що серед інвесторів фонду Emerstone "на сьогоднішній день українців немає".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі