Новини світу - Умови регіонів Бельгії ускладнюють підписання угоди між ЄС і Канадою - Економіка - dt.ua

Умови регіонів Бельгії ускладнюють підписання угоди між ЄС і Канадою – Globe and Mail

27 жовтня, 2016, 17:09 Роздрукувати

При цьому вони лишають за собою право в будь-який момент відмовитися від свого підпису на угоді про вільну торгівлю.

Бельгійським регіональним парламентам неподобається ідея створення незалежного інвестиційного суду. © Flickr/The Apex Archive

 Бельгійські політики змогли досягти домовленості, щоб вивести угоду про зону вільної торгівлі між ЄС і Канадою з глухого кута. Але все одно документ ще далекий від затвердження. Вірогідно, що доведеться внести необхідні зміни, перш ніж всі європейські країни його підтримають.

Про це сьогодні пише канадське видання Globe and Mail. Голови шести бельгійських регіональних і лінгвістичних парламентів домовилися з представниками Єврокомісії, що вони можуть розчистити шлях появи підпису Бельгії на торговельній угоді з Канадою. Члени федерального парламенту від різних регіональних органів зустрінуться сьогодні в другій половині дня, щоб розглянути угоду.

Згідно з домовленостями між бельгійськими політиками і чиновниками з Єврокомісії, запуск Незалежного інвестиційного суду буде відкладено до тих пір, поки всі країни ЄС не ратифікують угоду. До цього часу, ЄС і Канада сподівалися запустити дію документу в "тимчасовому режимі" до ратифікації в кожній країні. Але нові домовленості в Брюсселі унеможливлюють тестовий запуск Незалежного інвестиційного суду.

"Його запуск буде відкладена впродовж всього ратифікаційного процесу, а це може зайняти кілька років. Впродовж цього часу Єврокомісія візьме на себе зобов'язання покращити систему і перетворити її в багатосторонню міжнародну судову систему замість інвестиційного суду", - сказав депутат брюссельського регіонального парламенту Хамза Фассі Фірхі.

Читайте також: Проблеми торговельної угоди між ЄС і Канадою кидають виклик глобалізації – The Economist

Він також додав, що це ще не остаточна пропозиція регіональних органів влади. Крім того, вони хочуть, щоб зміни в інвестиційному суді стали частиною угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, а не якимсь додатковим документом. При цьому він додав, що європейсько-канадська угода все ще може бути відхилена, не зважаючи на сьогоднішню домовленість.

"Якщо в кінці ратифікаційного процесу федеральний уряд Бельгії чи один з бельгійських регіональних урядів вирішить, що зміни до інвестиційного суду незадовільні, можна відмовитися від цієї угоди. Тож вона буде взагалі зупинена, тому що не можна її виконувати без згоди хоча б однієї країни-учасниці", - додав бельгійський депутат.

Водночас, не відомо, чи Канада погодиться змінювати інвестиційний суд або ж якщо вона погодиться, то чи прийме вона запропоновані європейською стороною зміни.

 Як писало видання Financial Times, Бельгія "топить" угоду про вільну торгівлю між ЄС і Канадою через валлонів. Бельгійський прем'єр-міністр Шарль Мішель оголосив, що не може підписати угоду, тому що регіональний парламент Валлонії проти. Головний радник FTI Consulting Джон Кланси переконаний, що під загрозою опинилося майбутнє європейської торгової політики, яка стала ключовою компетенцією ЄС.

 Переговори щодо підписання угоди про вільну торгівлю між ЄС і Канадою тривали п'ять років. Решта 27 країн-учасниць блоку були готові її підписати, поки регіональний парламент Валлонії не вирішив, що документ "суперечить" інтересам регіону.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >