Укрзалізниця придумала як фільтрувати постачальників масел за застарілими ГОСТами - Економіка - dt.ua

"Укрзалізниця" придумала як фільтрувати постачальників масел за застарілими ГОСТами

29 березня, 2019, 16:10 Роздрукувати

© Василь Артюшенко, DT.UA

"Укрзалізниця" закупила масла майже на 1,2 млрд грн. Єдиними постачальниками є компанії "Азмол" і "Агринол". Посередниками в реалізації продукції виступають компанії "Міро" і група компаній з орбіти "Трейд Коммодіті".

Філія "Центр забезпечення виробництва" АТ "Укрзалізниця" оголосила вісім процедур закупівель масел і змащувальних матеріалів загальною очікуваною вартістю 534 мільйони грн. Про це з посиланням на "Zалізніця без Корупції" пишуть "Подробности".

Залізничне підприємство має намір закупити моторні, гідравлічні та індустріальні масла та мастильні матеріали. Кінцевий термін подачі пропозицій 9 квітня, а аукціони пройдуть в середині травня.

Як зазначає видання, у тендерній документації ЦЗВ визначив вимоги, яким відповідають лише деякі компанії. Зокрема, для участі в закупівлі учасник повинен пройти процедуру допуску до застосування, яку "Укрзалізниця" впровадила в кінці 2017 року.

"Відповідно до стандарту СТП-Н 04-009 діє до: 2017" Масла і мастила для тягового рухомого складу, машин і механізмів АТ "Укрзалізниця". Порядок допуску до застосування" (Додаток № 11 до тендерної документації), введеного в дію наказом АТ "Укрзалізниця" від 13.12.2017 № 765, масла та мастильні матеріали повинні пройти процедуру допуску до застосування".

Тим часом, згідно із законодавством галузеві стандарти застосовуються виключно на добровільних засадах, а замовник не може вимагати від учасників документи, не передбачені законодавством.

Крім того, в наказі АТ "Укрзалізниця" №765 відзначається, що здійснення процедури "допуску до експлуатації" на рухомому складі масел проводиться по ГОСТ 15.001. Однак ГОСТ 15.001 втратив чинність з 1 січня 2019 року. Таким чином "Укрзалізниця" посилається на недійсний документ при впровадженні процедури "допуску до застосування" масел.

Також процедурою передбачено відсилання на міждержавні стандарти - ГОСТи, які Україна скасувала ще в 2015 році.

"Zалізніця без Корупції" також пише, що за останні два роки "Укрзалізниця" закупила масла майже 1,2 млрд грн. Єдиними постачальниками є компанії "Азмол" і "Агринол". Посередниками в реалізації продукції виступають компанії "Міро" і група компаній з орбіти "Трейд Коммодіті".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >