"Укртрансгаз" заявляє про загрозу роботі ГТС через брак коштів

Поділитися
"Укртрансгаз" заявляє про загрозу роботі ГТС через брак коштів
Компанія ініціювала переговори з кредиторами.

У "Укртрансгазу" немає можливості своєчасно розраховуватися за контрактами на закупівлю газу для власних виробничо-технологічних витрат (ВТР) через дефіцит коштів. Це ставить під загрозу роботу ГТС України після 24 червня, йдеться в заяві компанії.

"Компанія ініціювала переговори з кредиторами, включаючи НАК "Нафтогаз України" про реструктуризацію заборгованості. Про ситуацію проінформовано Раду національної безпеки і оборони України", – йдеться в документі.

Наголошується, що "Укртрансгаз" також звернувся з листом про виникнення передумов надзвичайної ситуації в Держслужбу надзвичайних ситуацій України і веде переговори з НКРЕКП для негайного виправлення ситуації.

Компанія вказує, що її заборгованість за березень-квітень перед постачальниками паливного газу становить 4,1 млрд грн, тому деякі з них відмовляються постачати обсяги газу відповідно чинних контрактів. Залишкових обсягів газу на ВТР, закуплених за попередніми договорами, достатньо для забезпечення роботи ГТС тільки до 24 червня, йдеться в заяві.

"Укртрансгаз" підкреслює, що фінансову ситуацію компанії з кожним місяцем погіршують економічно необґрунтовані тимчасові тарифи для оператора ГТС, які НКРЕКП затвердила наприкінці 2018 року і які дозволяють своєчасно розраховуватися за закупівлю газу на ВТР в обсязі до 60% від необхідного річного рівня.

Другою причиною компанія вказує проблему несанкціонованого відбору газу з газотранспортної системи, в результаті чого борг за послуги балансування учасників ринку в період з 2016 по лютий 2019 року перевищив 35 млрд грн, з яких 91% становить заборгованість облгазів.

"Укртрансгаз" вказує, що після переходу газового ринку України на добове балансування з 1 березня 2019 ситуація суттєво не змінилася: оператори ГРС продовжують незаконно відбирати газ з ГТС, в тому числі для власних виробничо-технологічних витрат і не розраховуються. За період березня-квітня 2019 заборгованість операторів ГРС зросла ще на 2,5 млрд грн, говориться в релізі.

Нагадаємо, що раніше глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв закликав Кабінет міністрів відстрочити виплату дивідендів і посприяти залученню кредитів для закачування газу в підземні сховища (ПСГ) для успішного проходження наступного опалювального сезону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі