"Укртатнафта" назвала офшори, на які оформлені 37% її акцій

Поділитися
"Укртатнафта" назвала офшори, на які оформлені 37% її акцій © kremenchug.ua
Власники решти 20,2% акцій компанії як і раніше не розкриваються.

В ПАТ "Укртатнафта" назвали компанії-нерезиденти, які на кінець 2017 року контролювали сумарно 36,73% її акцій. До цього подібне розкриття власників було в 2011 році. Про це свідчить інформація в системі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, повідомляє видання enkorr.

Згідно з даними ПАТ, на кінець 2017 року власниками 36,7% акцій були шість компаній: Kornelius Holdings Ltd (6,28%), Besato Consulting Ltd (5,23%), Dagosel Investment Ltd (5,21%), Apsolins Ltd (6,76%), Ralix Services Ltd (7,67%), Lextermal Ventures Ltd (5,58%).

Усі вони створені у 2010 році в юрисдикції республіки Кіпр.

До цього єдиним акціонером з пакетом в 43,05% був зазначений державний НАК "Нафтогаз України".

Власники інших 20,2% компанії як і раніше не розкриваються.

Коли і від кого шість компаній-нерезидентів отримали акції "Укртатнафти" невідомо.

Останній раз компанія розкривала держателів акцій в квітні 2011 року. Тоді 56,84% "Укртатнафти" володіли ТОВ "Корсан" і "Вілоріс" (обидві – з реєстрацією в Дніпропетровську).

"Корсан" відоме тим, що на момент захоплення Кременчуцького НПЗ в 2007 році групою "Приват" і Олександром Ярославським володіло трохи більше 1% акцій "Укртатнафти", а після емісії акцій "Укртатнафти" викупило їх при пасивній відмові "Нафтогазу" від цих акцій. На кінець 2010 року частка "Корсану" в "Укртатнафті" була доведена до 47%.

У грудні 2012 року бізнесмен Олександр Ярославський заявив, що йому належить 28% ПАТ "Укртатнафти", ще 28% знаходиться у володінні групи "Приват".

У березні 2015 року розпочалася процедура банкрутства "Корсан". На той момент його капітал був розділений між 9 компаніями-нерезидентами. У липні 2015 року статутний капітал "Корсану" сконцентрувала одна компанія – Seleste Trading Ltd. В березні 2016 року "Корсан" був ліквідований за рішенням суду.

Раніше повідомлялося, що "Татнафта" звернулася в Арбітражний суд міста Москви з наміром конфіскувати майно України. Це випливає з позовної вимоги в суд.

Україна програла суперечку з "Татнефтью" в Міжнародному комерційному арбітражі на 112 млн дол. у справі "захоплення" акцій "Укртатнафти" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область) групою "Приват" у 2007 році.

Потім Україна подала апеляцію на рішення про виплату 112 млн дол. російської "Татнефти".

Повідомлялося, що "Укртатнафта" є спірним активом для України і Татарстану. "Укртатнафта" створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій "Укртатнафти" належало структурам, близьким до "Татнефть", міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо "Татнефти". Однак у результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до Ігоря Коломойського і Олександра Ярославського.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі