Укргазбанк веде переговори про прийняття на обслуговування низки дочірніх структур «Нафтогазу» - Економіка - dt.ua

Укргазбанк веде переговори про прийняття на обслуговування низки дочірніх структур «Нафтогазу»

21 серпня, 2009, 19:46 Роздрукувати Випуск №31, 21 серпня-28 серпня

Укргазбанк веде активні переговори з НАК «Нафтогаз України» про прийняття на обслуговування низки її дочірніх структур. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» повідомив голова правління Укргазбанку Олександр Морозов.

Укргазбанк веде активні переговори з НАК «Нафтогаз України» про прийняття на обслуговування низки її дочірніх структур. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» повідомив голова правління Укргазбанку Олександр Морозов.

Він нагадав, що Укргазбанк колись створювався як структура, орієнтована саме на газову галузь. 

«Тому одне з головних своїх зав­дань я вбачаю в тому, щоб почати максимально ефективно використовувати в сьогоднішніх умовах увесь досвід, накопичений за 16 років існування банку», — пояснив Морозов.

За його словами, підприємства системи НАК «Нафтогаз України» співпрцюють з більш ніж 60 банками. Таким чином, з одного боку це дозволяє диверсифікувати фінансові потоки і ризики, але з іншого — створює достатньо серйозні складнощі управлінського характеру, заважає оптимальному управлінню цими потоками, переконаний банкір.

При цьому, за словами Морозова, мова не йде про тотальну централізацію. 

«Ми не ставимо завдання, щоб завтра ж «Нафтогаз» з усіма своїми підприємствами перейшов на обслуговування виключно в Укргазбанк. Але в міру збільшення можливостей банку, у міру зростання зацікавленості НАК ми працюватимемо над тим, щоб розширювати взаємодію», — відзначив він. 

«До того ж, якщо раніше було не зов­сім коректно казати про масштабне співробітництво держкомпанії з недержавним Укргазбанком, то зараз ситуація кардинально змінилася», — додав банкір.

Олександр Морозов зазначив, що для реалізації цієї ідеї доцільно підписати певний меморандум, в якому будуть відображені інтереси і наміри кожного з підписантів. Він також уточнив, що така ідея вже знайшла розуміння у Мінфіні, Нацбанку й «Нафтогазі».

«Це поки що проект. Саме зараз його розглядають та обговорюють усі сторони. Якщо НАК «Нафтогаз» ввійде в цей процес, то вона теж буде однією зі сторін, але поки що насамперед — це НБУ і Мінфін. НБУ — як регулятор, а Мінфін за законом визначений як ключове міністерство, котре управляє частками держави в рекапіталізованих банках», — пояснив банкір.

При цьому Морозов наголосив, що поки не йдеться про відмову від універсальності установи.

«Також тут не йдеться про якийсь новий радикальний поворот. В Укргазбанку обслуговується чимало облгазів у регіонах України, окремих підприємств і філій НАК. Тобто в банку вже багато клієнтів із цієї галузі, він добре обізнаний з її специфікою. Мова про те, щоб ми всі напрацювання і наявний досвід систематизували та подивилися, у чому тут може бути взаємний інтерес», — уточнив він.

Докладніше читайте в інтерв’ю Юрія Сколотяного з Олександром Морозовим у свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво