«Укрексімбанк» успішно розмістив гривневі єврооблігації на 2,4 млрд

Поділитися
Державний «Укрексімбанк» першим серед українських компаній 28 січня здійснив знакову трансакцію випуску трирічних облігацій у гривні на суму 2 млрд 385,050 млн гривень і ставкою купону 11%, розрахунки за якими відбуватимуться в системі «Euroclear» в доларах США.

Як повідомляє пресс-служба банку, випуск мав значний попит - загальний обсяг замовлень перевищував еквівалент $400 млн при обсязі трансакції, еквівалентному $300 млн. Більше 90% обсягу трансакції було розміщено серед міжнародних інвесторів, які вкладають «реальні гроші», насамперед серед інвесторів з Лондону, американських офшорних інвесторів та за додаткової участі приватних інвесторів зі Швейцарії та інших країн Європи.

«Трансакція є знаковою, оскільки вперше в історії український позичальник вийшов на міжнародні фінансові ринки безпосередньо для отримання фінансування в гривні в рамках публічної трансакції. Важливо, що остаточний термін погашення трансакції наступає через три роки. Це є суттєвим кроком у напрямку формування кривої доходності українських облігацій і задоволення потреб корпоративного сектора України в довгостроковому фінансуванні в гривні. Сума трансакції (еквівалент $300 млн) та призначення трьох провідних інвестиційних банків в якості букранерів (Credit Suisse, Citi і Deutsche Bank) для забезпечення ліквідності на вторинному ринку окреслюють прагнення «Укрексімбанку» створити облігацію-орієнтир для українських позичальників на міжнародному фінансовому ринку, сприяючи іншим першокласним українським позичальникам в отриманні доступу до міжнародних ринків за довгостроковими фінансовими ресурсами в гривні», - відмічають в держбанку.

Трансакція підтверджує істотне покращення економічної ситуації в Україні після міжнародної фінансової кризи, є сигналом схвалення з боку міжнародних інвесторів економічних перспектив України, реформ, які здійснюються урядом України, та позитивного впливу програми МВФ в Україні.

Як пише газета «Коммерсантъ-Украина», експерти підкреслюють, що ставка бондів дуже низька, хоча інвестори беруть на себе всі валютні ризики - це хороший знак для українських емітентів. "Інвестори пішли на це, тому що не бачать ризиків для девальвації гривні в довгостроковій перспективі і довіряють державному банку", - відзначає начальник відділу аналізу фінансових ринків "ING Bank Україна" Олександр Печерицин.

Новий інструмент вигідний для емітентів, оскільки на внутрішньому ринку спостерігається дефіцит довгих ресурсів. "Ми очікуємо, що найближчим часом у гривні почнуть розміщуватися і інші банки. Їм це цікаво, тому що на ринку можна залучити тільки короткострокові гроші, а довгої гривневої ліквідності мало", - вважає аналітик ІК Dragon Capital Ольга Сливінська.

Банкіри підтверджують зацікавленість у досвіді найбільшого держбанку. "Єврооблігації в гривні цікаві «ПриватБанку». Ми проводимо моніторинг ринку для прийняття подальшого рішення", - повідомили в прес-службі фінустанови. "У «Промінвестбанку» є наміри використовувати різні інструменти для залучення ресурсів, у тому числі через випуск облігацій у гривні. Але чіткий механізм розміщення єврооблігацій у гривні поки відомий вельми обмеженому числу гравців", - повідомили в його прес-службі. "Ми бачимо в гривневих єврооблігації певний потенціал. Такий інструмент цікавий тим, що дозволяє залучати середньо-і довгострокові ресурси в гривні за розумними ставками без валютного ризику для позичальника, - говорить директор казначейства "Райффайзен Банк Аваль" Володимир Кравченко. - Такі облігації цікаві інвесторам , які розраховують на зміцнення гривні в майбутньому, що не позбавлено підстав".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі