Україну випробовують «синьою картою»? - Економіка - dt.ua

Україну випробовують «синьою картою»?

26 жовтня, 2007, 15:08 Роздрукувати Випуск №40, 26 жовтня-2 листопада

Першим про це повідомило Бі-бі-сі: «синя карта», названа так за аналогією з американською «зеленою...

Першим про це повідомило Бі-бі-сі: «синя карта», названа так за аналогією з американською «зеленою», може бути введена в Європейському союзі для спрощення процедури в’їзду мігрантів, які володіють потрібними для Старого Світу робочими навичками.

Щоб ця пропозиція набрала сили, вона має бути схвалена всіма 27 країнами, які входять до ЄС. При цьому спостерігачі вважають, що Великобританія, Ірландія та Данія можуть відмовитися від введення в себе «синьої карти».

Відповідно до схеми, яка нині розглядається в Брюсселі, людям, котрі мають потрібну кваліфікацію, пропонуватиметься дворічний поновлюваний дозвіл на роботу на всій території ЄС. Щоправда, до здобувачів висуваються досить жорсткі вимоги — зокрема визнаний в Європі диплом і як мінімум трирічний досвід роботи зі спеціальності. Причому претендувати можна лише на ту вакансію, яку не вдається заповнити кандидатами з країн Євросоюзу.

Ті, хто отримає «синю карту», будуть користуватися соціальними й іншими пільгами, передбаченими для громадян Євросоюзу, а також зможуть, після початкової дворічної заборони, змінити країну проживання, якщо знайдуть іншу роботу.

У найближчі 20 років, за оцінками експертів, Євросоюзу знадобляться 20 млн. кваліфікованих мігрантів; особливо гостра нестача кадрів відчувається в таких галузях, як інженерна справа та комп’ютерні технології. Проте поки європейський ринок праці досить закритий. За статистикою, іноземці в Євросоюзі становлять лише 0,9% від загального числа кваліфікованих працівників. Тоді як у США цей показник становить 3,5, у Канаді — 7,3%.

Для України введення «синьої карти» посилить проблему відтоку кадрів. На думку Міністерства праці та соціальної політики, воно стане серйозним іспитом для українських роботодавців, які вже сьогодні відчувають нестачу кваліфікованих працівників.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво