На Україну чекає дефолт, якщо Рада не підтримає реструктуризацію боргу – FT

Поділитися
На Україну чекає дефолт, якщо Рада не підтримає реструктуризацію боргу – FT Верховна Рада сьогодні розгляне угоду з кредиторами щодо боргів. Ілюстрація © Сайт Верховної Ради України
Дефолт може підірвати програму фінансової допомоги від МВФ.

Виснаженій війною Україні загрожує дефолт, а також глибока фінансова і політична криза, якщо парламент сьогодні не підтримає угоду про реструктуризацію боргу на 18 мільярдів доларів.

Про це на сторінках Financial Times пише Роман Олеарчик, додаючи, що джерела, наближені до українського уряду і західних чиновників, побоюються, що угода може стати жертвою політичного розділу у правлячій коаліції, який виник в Києві через економічні проблеми.

Автор пише, що один з радників уряду застеріг, що в разі відмови Верховної Ради ухвалювати угоду про реструктуризацію боргу, Україна не зможе виплатити 500 мільйонів доларів за бондами 23 вересня. Це підштовхне її до дефолту і відбере останню надію на нормалізацію життя, яка виникла на тлі припинення вогню в Донбасі.

"Наслідки дуже очевидні. Якщо парламент не підтримає угоду, Україну чекає дефолт, який триватиме дуже довго", - сказав неназваний радник.

Дефолт також підірве міжнародну програму фінансової підтримки в розмірі 40 мільярдів доларів, в якій реструктуризація боргу – дуже важливий компонент. Фінансовий і політичний занепад серйозно вплине на конфронтацію України з Росією.

"Один міністр закордонних справ з Євросоюзу сказав FT, що Володимир Путін може відступити у військовому плані на Сході України, тому що тепер він чекає внутрішнього українського вибуху, який цілком можливий", - йдеться в статті.

Вашингтон на цьому тижні дав зрозуміти, що він готовий надати більшу фінансову підтримку українським реформам, які проводить нинішній уряд. Політичні партії намагаються дійти згоди щодо угоди про реструктуризацію боргу.

"Все може вирішитися в будь-який момент. Одностайної позиції поки немає", - сказала депутат від партії "Самопоміч" Вікторія Войціцька.

Автор пише, що багато депутатів побоюються, що угода з кредиторами хоч і передбачає скорочення суми на 20%, але може принести Україні ще більший борговий тягар у довгостроковій перспективі. В цей же час, у партії президента Петра Порошенка переконані, що політикам вдасться дійти згоди щодо підтримки документу.

Оглядач нагадує про непопулярні кроки уряду щодо підвищення комунальних тарифів і ослаблення контролю над курсом національної валюти. Українці скаржаться, що живуть "на межі". А пенсіонери розповідають, що їхньої пенсії на рівні 50 доларів не вистачить, щоб сплатити всі рахунки.

Видання Bloomberg писало, що ще до ратифікації угоди кредитори зажадали перегляду умов реструктуризації боргу України. Власники українських бондів, чиї інтереси представляє американська юридична компанія Shearman & Sterling, вважають раніше узгоджений варіант врегулювання боргового питання "нечесним".

В цей же час, Україна допускає повторну реструктуризацію держборгу в разі погіршення ситуації. Україна здатна буде обслуговувати свої зобов'язання в рамках реструктуризації боргу, якщо реальне зростання ВВП буде перевищувати 4-6% на рік. Однак у випадку складної ситуації країна може піти ще на одну реструктуризацію боргу, заявила міністр фінансів Наталія Яресько.

Як писав Юрій Сколотяний DT.UA статті "Відкладено на (без)перспективу", домовившись про часткове списання і чотирирічну відстрочку виплати значної частини зовнішнього держборгу, уряд забезпечив собі і країні тимчасовий перепочинок. Не скориставшись яким, для кардинального нарощування інвестицій, Україна в черговий раз прирікає себе на животіння серед країн третього світу у центрі Європи. "На жаль, розраховувати на більший, ніж так званий відновлювальний, ріст на "відскоку" багатостраждальній вітчизняній економіці поки не доводиться", - пише автор.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі