Українцям дозволять відкривати валютні рахунки за кордоном - Економіка - dt.ua

Українцям дозволять відкривати валютні рахунки за кордоном

14 січня, 2011, 11:49 Роздрукувати

Українці можуть отримати право без обмежень відкривати валютні рахунки за кордоном, здійснювати розрахунки за валютними операціями через відкриті рахунки у банках за межами України, ввозити і вивозити валюту без обмежень.

Українці можуть отримати право без обмежень відкривати валютні рахунки за кордоном, здійснювати розрахунки за валютними операціями через відкриті рахунки у банках за межами України, ввозити і вивозити валюту без обмежень.

Такі норми містить законопроект про валютне регулювання, який підготовлений до другого читання Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності, на доопрацюванні якого наполягало Держкомпідприємництво.

«Україна - єдина країна, в якій для відкриття рахунку за кордоном необхідно отримувати ліцензію Національного банку України (НБУ). Таку ситуацію треба змінювати», - вважає глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський.

У відомстві підкреслюють, що відкриття юридичними особами-резидентами рахунків за межами України в спрощеному порядку полегшить зовнішньоекономічні розрахунки, послужить вагомою гарантією диверсифікації напрямку руху грошових коштів, і буде сприяти підвищенню інвестиційної привабливості країни серед внутрішніх інвесторів.

До проекту закону були внесені зміни, зокрема, щодо відкриття рахунків у банках країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку або ФАТФ після повідомлення, а не після дозволу.

Позитивним, на думку фахівців Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, є обмеження використання режиму спеціальних рахунків і встановлення його тільки у разі погіршення стану платіжного балансу на певний проміжок часу.

Нагадаємо, що проект Закону України від 23.11.2007 №925 «Про валютне регулювання та валютний контроль в Україні» прийнятий у першому читанні ще у 2007 році. Ініціаторами законопроекту виступили Борис Колесніков, Ігор Прасолов, Віталій Хомутинник і Юрій Воропаєв.

За матеріалами: прес-служби Держкомпідприємництва

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >