Українці зможуть їздити на дешевому бензині ще два-три дні - Економіка - dt.ua

Українці зможуть їздити на дешевому бензині ще два-три дні

22 лютого, 2011, 08:48 Роздрукувати

Експертно-аналітична група (ЕАГ) з питань стабільного функціонування ринку нафти і нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості відклала затвердження нових значень цінового коридору на світлі нафтопродукти.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

З пропозицією про перенесення термінів затвердження нового цінового коридору на два-три дні виступив секретаріат експертно-аналітичної групи. За словами його представників, це пов'язано з необхідністю завершити роботу над новою методикою розрахунку індикативних цін на нафтопродукти.

У свою чергу представники паливних компаній висловили стурбованість ситуацією на ринку нафтопродуктів, зумовленою вимогою державних органів дотримуватися старих значень цінового коридору. За словами трейдерів, при розрахунку даних котирувань секретаріат ЕАГ не врахував цілу низку важливих чинників, внаслідок чого вони були занижені.

У ситуації, що склалася, за інформацією трейдерів, реалізація нафтопродуктів стала збитковою, що вже зараз загрожує недостатністю ресурсного наповнення ринку і, як наслідок, можливим дефіцитом палива для проведення весняних польових робіт.

У ході засідання ЕАГ також було піднято питання ціноутворення на паливо українських НПЗ. Зокрема, представник Антимонопольного комітету повідомив про значне перевищення заводами відпускних цін на паливо у порівнянні з розрахунковими показниками. У зв'язку з цим АМКУ ініціює введення методики розрахунку відпускних цін на паливо українських НПЗ з урахуванням світових котирувань.

Як повідомлялося, на початку лютого секретаріат ЕАГ інформував учасників ринку про необхідність збереження вартості бензинів і дизпалива на АЗС відповідно до цінового коридору, встановленого об'єднанням на третю декаду січня 2011 року, аж до середини лютого.

Тим не менше, представники компаній повідомили про те, що секретаріат ЕАГ здійснює неправильний розрахунок цінового коридору і не вважає за необхідне погоджувати деякі моменти з учасниками ринку.
 

За матеріалами: OilNews

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >