Український ринок нафтопродуктів перенасичений - Економіка - dt.ua

Український ринок нафтопродуктів перенасичений

7 жовтня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №39, 7 жовтня-14 жовтня

Міністерство палива й енергетики прогнозує зниження та стабілізацію цін на світлі нафтопродукти в жовтні-листопаді...

Міністерство палива й енергетики прогнозує зниження та стабілізацію цін на світлі нафтопродукти в жовтні-листопаді. Про це заявив міністр палива й енергетики Іван Плачков під час нещодавньої прес-конференції.

«Сьогодні спостерігається тенденція до зниження ціни. Ми сподіваємося, що ціни на світлі нафтопродукти або стабілізуються, або зменшаться», — сказав він.

Мінпаливенерго прогнозує зменшення обсягів споживання світлих нафтопродуктів у жовтні-листопаді.

За словами І.Плачкова, в Україні не буде різкого підвищення або зниження цін на світлі нафтопродукти, не пов’язаного з підвищенням або зниженням цін на нафту на світовому ринку. Він також заявив, що споживачі будуть забезпечені світлими нафтопродуктами в повному обсязі.

Як раніше повідомляло агентство «Українські новини», Мінпаливенерго прогнозувало збільшення ціни на нафтопродукти на 8—11% у вересні в зв’язку з підвищенням світових цін на нафту й дисбалансом попиту та пропозиції в Україні, пов’язаним із зупинкою на ремонт трьох українських нафтопереробних заводів.

Від початку року середні великооптові ціни на бензин А-76/80 підвищилися на 27,58%, з 2955 до 3770 гривень за тонну, бензин А-92 — на 41,79%, з 3106 до 4404 гривень за тонну, бензин А-95 — на 51,20%, з 3205 до 4846 гривень за тонну.

Від початку року великооптові ціни на дизельне паливо підвищилися на 44,8%, з 2994 до 4336 гривень за тонну.

Тим часом в Україні цього року було створено як мінімум три спеціальні групи, покликані вивчати ситуацію на ринку нафтопродуктів із тим, аби уникнути різких коливань на ньому. Яка сьогодні доля цих комісій, до котрих входили фахівці галузі з числа чиновників і керівників найбільших компаній, що виробляють паливо в країні?

Президент ТОВ «ТНК-ВР Україна» Олександр Городецький із приводу створених при уряді України груп, покликаних вивчати й регулювати ситуацію на ринку нафтопродуктів, сказав: «У зв’язку зі зміною уряду змінюється і склад експертно-аналітичної групи при Кабінеті міністрів України, визначається керівник групи.

Щойно буде призначено нового керівника, ми очікуємо, що нафтовиків зберуть на чергове засідання, і ми продовжимо розпочату раніше роботу.

На нашу думку, на сьогодні ціна на нафтопродукти в Україні стабілізувалася. Український ринок не просто наповнений, він перенасичений за рахунок імпортної продукції. Імпорт відіграє значну роль у процесі формування роздрібних цін, конкурентного середовища».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво