Український держбюджет-2017 схожий на попередні - сировинної та соціальний за своєю структурою - експерт - Економіка - dt.ua

Український держбюджет-2017 схожий на попередні - "сировинний" та соціальний за своєю структурою - експерт

16 жовтня, 2016, 10:52 Роздрукувати

Результатом такої моделі стає періодичне виникнення критичних дисбалансів і дефіцитів в країні.

Максюта назвав головну проблему українського держбюджету © Андрій Товстиженко, DT.UA

Проект бюджету-2017 дуже схожий на попередні аналоги і на бюджет поточного року, як по своїй структурі, так і по реалістичності, що є його основною проблемою.

Про це пише в своїй статті для ZN.UA український економіст Анатолій Максюта.

"Бюджет стає у 2017 р. ще більш соціальним за своєю структурою, отже, менш стійким до можливих змін макроекономічної ситуації та тих базових припущень, які покладено в основу макропрогнозу (зростання сільськогосподарських і сировинних ринків для українського експорту)", - йдеться в статті.

На думку Максюти, фундаментальною проблемою проекту бюджету на наступний рік є те, що він сформований в рамках старої споживчо-сировинної моделі розвитку економіки.

"Вірніше, це навіть модель не розвитку, а занепаду. Рушійними силами цієї моделі є експорт сировини (або товарів первинної переробки), повільне "підтягування" доходів громадян до прожиткового мінімуму, а також їхнє масове субсидування та дотування. Результатом цієї моделі стає періодичне виникнення критичних дисбалансів і дефіцитів (платіжного, фіскального, енергетичного та низки інших). Для покриття цих дисбалансів країна вдається до міжнародної та іноземної допомоги, що ставить її в економічну, а згодом — і в політичну залежність від кредиторів", - йдеться в статті.

Читайте також: Рада прийняла проект держбюджету-2017 до розгляду

Нагадаємо, як пише в своїй статті для ZN.UA доктор економічних наук Сергій Кораблін (Інститут економіки та прогнозування НАН України), Україна переживає черговий сировинної колапс, як це вже було в 1998-1999-х і 2008-2009 роках.

"Сировинна рецесія відновилася в 2012 році. Падіння цін на український експорт тривало чотири роки, аж до останнього моменту. За цей час гривня знецінилася до долара втричі, зовнішній борг перевищив 130% ВВП. Держава його обслуговувати не може, реструктуризує, знову шукає допомоги МВФ і будь-яких інших кредиторів", - пише він.

Детальніше про держбюджет читайте в статті Анатолія Максюти "Бюджет-2017: ефект "скрині" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Евгений Буравлев Евгений Буравлев 16 жовтня, 19:06 Український бюджет як і нинішня влада за своїми складами і структурою схожі на попередні. Відрізняється нинішня влада лише тим, що вона більш злодійкувата від своїх "папередников". А це у підсумку призвело до того, що замість "донецьких злодіїв у законі" у владі сформувалася "вінницький кагал злодії у владі". згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >