Українські виробники за 3 місяці вичерпали річні квоти на експорт до ЄС цукру та кукурудзи

Поділитися
Українські виробники за 3 місяці вичерпали річні квоти на експорт до ЄС цукру та кукурудзи Українські аграрії знайшли свого покупця на європейських ринках © m-sokolov.ru
Майже цілком використані квоти на експорт пшениці, приблизно на третину - на експорт курятини, повідомляє Олексій Павленко.

За перший квартал 2016 року українські виробники повністю вичерпали виділені на рік квоти щодо безмитного експорту в країни ЄС цукру, ячмінної крупи, кукурудзи, меду, оброблених томатів, а також яблучного та виноградного соків, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко.

Як зазначив глава Мінагрополітики на своїй сторінці в Facebook, використання квот надається за принципом "перший прийшов – перший обслуговуєшся" та "ліцензування".

Порівнюючи ситуацію з аналогічним періодом 2015 року, Павленко зазначає, що зазначена вище квота на цукор повністю використана вже в перші три місяці. Крім того, в нинішньому році отримано дозвіл на експорт у країни ЄС молочної продукції.

Використання Україною квот в рамках ЗВТ з ЄС за 2016 рік станом на перше квітня.Використання здійснюється за принципами...

Опубліковано Олексій Павленко 5 квітня 2016 р.

Згідно з наданими выдомостями, за 3 місяці також була використана майже третина річних квот на курятину (основні квоти - на 49,4%, додаткові – на 17,7. Майже цілком використана квота на експорт пшениці (88%), більше, ніж на половину – на експорт вівса (64,7%).

Як повідомлялося раніше, українські мірошники отримали першу окрему від зернотрейдерів квоту Європейського Союзу. Раніше, була передбачена лише загальна квота на постачання пшениці і пшеничного борошна в ЄС обсягом 900 тис. тонн, яку зернотрейдери обирали до середини літа без борошномелів. До 2016 року поставки борошна в Європу практично не здійснювалися.

Читайте також: Павленко анонсував приватизацію аграрних держпідприємств до кінця року

Незважаючи на досягнуті успіхи, глава представництва європейського в Україні Ян Томбінський констатував, що відкриття зони вільної торгівлі ЄС та України, яке відбулося 1 січня 2016 року, поки не принесло відчутного ефекту через структурної слабкості української економіки, орієнтованої на експорт сировини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі