Українські мігранти та діаспора заробляють більше 100 млрд дол на рік — експерт - Економіка - dt.ua

Українські мігранти та діаспора заробляють більше 100 млрд дол на рік — експерт

3 березня, 2019, 12:41 Роздрукувати

Ці ресурси чекають, коли українська влада згадає про них і розробить мотиваційну політику щодо їх залучення.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Українські мігранти та діаспора щороку заробляють за кордоном понад 100 млрд дол. І це за найскромнішими підрахунками, тому що тільки в США, за даними US Census, вихідці з України заробили понад 27 млрд дол. у 2016 р. З урахуванням світового досвіду вихідці з України за кордоном щорічно в різній формі зберігають більш як 10–12 млрд дол. (без урахування переказів до України офіційними та неофіційними каналами). 

Про це у своїй статті для DT.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук. На його думку, ці ресурси чекають, коли українська влада згадає про них і розробить мотиваційну політику щодо їх залучення.

"На відміну від ТНК, глобальних фондів, що інвестують по всьому світу (але шукають гарантії повернення їхніх інвестицій), мігранти та діаспора бажають інвестувати лише в рідну країну, бо, як правило, вони розбираються тільки у своїй країні (в особливостях ведення бізнесу, у зв'язках з місцевими партнерами тощо), — зазначає експерт. — Якщо запустити ключові механізми стимулювання припливу грошових переказів, Україна зможе щороку отримувати 25–30 млрд дол., що дасть можливість збільшити в короткий термін золотовалютні резерви до 50–70 млрд дол. та істотно знизити ризик девальвації національної валюти".

Детальніше про залежність економіки від українських мігрантів читайте в статті Андрія Гайдуцького "Герої нашої економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >