Українські банки в 2018 році отримали рекордний прибуток - Економіка - dt.ua

Українські банки в 2018 році отримали рекордний прибуток

7 лютого, 12:04 Роздрукувати

Прибуток вітчизняних банків склав 21,7 млрд грн.

© companion.ua

Українські платоспроможні банки за підсумками 2018 року одержали 21,7 млрд грн чистого прибутку, тоді як роком раніше чистий збиток банків був 26,5 млрд грн. Про це повідомляється на сайті Національного банку України.

Відзначається, що чуттєве зростання прибутковості банківської системи у минулому році стало можливим за рахунок зменшення відрахувань у резерви при стабільному зростанні процентного та комісійного доходів. Зокрема, обсяг відрахувань банками у резерви скоротився більш як удвічі – з 49,2 млрд грн у 2017 році до 23,7 млрд грн у 2018 році. Водночас чистий процентний та комісійний доходи банківської системи збільшились загалом на 38%.

Основним джерелом процентних доходів продовжують бути доходи банків від кредитування юридичних осіб (46% від загального обсягу), вкладень в цінні папери (27%) та кредитування фізичних осіб (26%). Водночас посилення ролі комісійних доходів відбулось в умовах розвитку розрахунково-касових та інших супутніх кредитуванню платежів  – до 25% у структурі усіх доходів.

"Після збиткових для банківської системи 2014-2017 років, фінансовий результат банків за 2018 рік в 21,7 млрд грн є найбільшим на історичному горизонті. Він став можливим за рахунок активізації банками кредитування, насамперед роздрібного гривневого на понад 30% у річному обчисленні. Також збільшенню прибутку банківського сектору сприяло зниження банками відсоткових ставок за вкладами громадян упродовж більшої частини року і значне зменшення обсягів формування резервів, що демонструє пророблену банками роботу з адекватного оцінювання активів та відповідного формування резервів у попередні роки. Ми очікуємо, що 2019 рік також стане успішним для банків в частині прибутковості, оскільки обсяги кредитування продовжать зростати", – зазначила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Водночас у минулому році значно зменшилася кількість та частка збиткових банків. Так, з 77 платоспроможних на 1 січня 2019 року банків 64 банки були прибутковими та отримали чистий прибуток 34,4 млрд грн, що перекрило збитки 13 банків на 12,7 млрдгрн. Нагадаємо, що за підсумком 2017 року збитковими були 19 з 82 діючих на той момент банків. 

Прибуток у 2018 році був сформований, головним чином, групою банків з іноземним капіталом (15,0 млрд грн прибутку за рік) таПриватБанком (11,7 млрд грн) за збитковості банків з державним російським капіталом (11 млрд грн збитку).

Читайте також: Фонд гарантування назвав найпопулярніші схеми виведення грошей з банків

Раніше в НБУ повідомили, що в січні - листопаді 2018 роки банківський сектор зростав отримав 20 млрд грн прибутку, що в 11 разів більше в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

Докладніше про перспективи банківської системи читайте в статті Максима Праздникова "Банківська система-2019: очікування та виклики" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

 

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >