Україні нічим пишатися в питанні поновлюваних джерел енергії - Економіка - dt.ua

Україні нічим пишатися в питанні поновлюваних джерел енергії

8 липня, 2011, 07:32 Роздрукувати

Україні нічим пишатися в питанні поновлюваних джерел енергії. В енергобалансі країни частка поновлюваних джерел енергії становить менше 1%. І за останні чотири роки цей показник практично не змінився в кращий бік.

Про це ZN.UA розповів глава Національного агентства України з питань забезпечення ефективності використання енергетичних ресурсів (НАЕР) Микола Пашкевич.

 Для порівняння, частка відновлюваних джерел енергії в загальному світовому споживанні становить 14%, а в електроспоживанні — 19%, згідно з даними з Національної доповіді НАЕР з питань реалізації державної політики в сфері енергоефективності за 2009 рік. У цьому ж документі зазначено загальний річний технічно досяжний енергетичний потенціал відновлюваних джерел енергії в Україні, який у перерахунку на умовне паливо становить близько 98 млн. тонн, що прирівнюється до більш як 50% загального енергоспоживання в країні.

 Згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, частка відновлюваної енергетики в енергобалансі Німеччини за 2008 рік становила 6,9%, Польщі — 6,0, Чехії — 4,8, Словаччини — 3,7, Росії — 0,9, Грузії — 12,6, Білорусі — 5,5%.

 Варто нагадати, що однією з вимог, висунутих до країни при вступі в Європейський Союз, є показник частки відновлюваних джерел енергії в національному енерговиробництві, який має бути не менш як 6%, з урахуванням великої гідроенергетики — не менш як 12%. 

 Не слід забувати й про директиви, що регулюють сектор енергоефективності в європейському законодавстві acquis communautaire. Ставши 1 лютого 2011 року членом Євро­пейського енергетичного співтовариства, Україна зобов’язана імплементувати ці документи в національне законодавство.

Хід виконання основних директив acquis глава НАЕР Микола Пашкевич оцінив так: «Говорити сьогодні про успіхи виконання директив ще рано. Зараз ми поки відпрацьовуємо ті елементи наших зобов'язань, які носять документальний характер».

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Вікторії Аксаковської «Іронія долі української енергоефективності».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >