Україні важливо зберегти взаємодію з МВФ після виборів - Аслунд

Поділитися
Україні важливо зберегти взаємодію з МВФ після виборів - Аслунд Аслунд прокоментував українські економічні перспективи після прийняття програми Stand-By © Gordonua.com
Нинішній порядок денний співпраці МВФ та Києва не передбачає для України великої кількості реформ.

Незалежно від результатів виборів у цьому році Україні необхідно продовжувати взаємодію з Міжнародним валютним фондом для того, щоб зберегти в країні фінансову стабільність, розповів експерт у фінансовій та економічній сфері, представник Атлантичної ради у Вашингтоні Андерс Аслунд в коментарі "Укрінформу".

"Зараз Центробанк України зміцнив своє лідерство і вводить дуже сувору монетарну політику, на яку погоджується МВФ. Міністр фінансів також реалізує вимогливу фіскальну політику відповідно до вимог Фонду", - заявив Аслунд, говорячи про те, які економічні перспективи відкриваються перед Україною у 2019 році після затвердження програми Stand-By.

Також він зазначив, що нинішній порядок денний співпраці МВФ та України не передбачає великої кількості реформ - врешті-решт, цього року українцям доведеться обирати нового президента та парламент.

"По суті, це для того, щоб зафіксувати фіскальну та монетарну політику в Україні... Звичайно, роль кожної країни - це підтримувати та забезпечувати відповідальну фіскальну й монетарну політику, що забезпечує взаємодію з МВФ", - додав експерт.

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року Україна отримала перший транш за новою програмою співробітництва stand-by з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у розмірі SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд), завдяки чому міжнародні резерви країни зросли до $ 20,1 млрд. Всього програма розрахована на макрофінансування у обсязі 3,9 млрд доларів США.

У минулому році завдяки надходженню в резерви $ 2,4 млрд від міжнародних партнерів (МВФ, Євросоюзу і Світового банку) міжнародні резерви країни зросли на $ 2 млрд і досягли $ 20,8 млрд – п'ятирічного максимуму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі