Україні та Росії необхідно відновити спільне виробництво ядерного палива — Насалик

Поділитися
Україні та Росії необхідно відновити спільне виробництво ядерного палива — Насалик
Міністр запропонував керівництву "Росатом" зустріч у Брюсселі.

Міністр енергетики Ігор Насалик вважає, що в України і Росії є перспективи зміцнення співробітництва в сфері атомної енергетики. Про це він написав у своєму листі на ім'я першого заступника директора корпорації "Росатом" Кирила Комарова, повідомляє ЕП.

"Враховуючи необхідність відновлення низки спільних проектів, зокрема проекту зі створення в Україні виробництва ТВЕЛ, пропонуємо провести зустріч у Брюсселі в період з 9 по 12 липня", - йдеться в документі.

Нагадаємо, що офіційне рішення припинити реалізацію спільного з Росією проекту зі спорудження заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області було прийнято Україною в середині 2015 року – в період активної фази війни Росії проти України на Донбасі.

Раніше DT.UA писало, що на сьогоднішній день залежність від Росії в атомній енергетиці практично зведено до нуля. Про це заявив Ігор Шевченко, директор Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки. За його словами, за останні два-три роки Україна замістила значну частину російського ядерного палива ТВЕЛ паливом американського виробництва Westinghouse.

Детальніше про проблеми ядерної енергетики читайте в матеріалі Юрія Патиківського "Російська ядерна петля: звільнитися раз і назавжди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі