Україні потрібно звільнитися від сировинної залежності і покращувати інвестклімат для зростання зарплат - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні потрібно звільнитися від сировинної залежності і покращувати інвестклімат для зростання зарплат - експерт Україні потрібно перейти до виробництва товарів і послуг з більшою доданою вартістю © torange.biz
Експерт розповів про основні напрямки роботи для підвищення зарплат в Україні.

Підвищення зарплат в Україні найбільшою мірою залежить від політичної волі української еліти, її бажання подолати корупцію та провести реальні економічні реформи, спрямовані на стимулювання зниження матеріаломісткості продукції, підвищення продуктивності праці і зростання валового внутрішнього продукту.

Про це пише в своїй статті для DT.UA доктор економічних наук Геннадій Куликов.

На його думку, щоб розірвати порочне коло низьких заробітних плат в Україні і перейти до гідних потрібно, насамперед, змістити акцент з торгівлі на виробництво.

Читайте також: Зарплата українських чиновників з 1 травня зросте на 10%

При цьому вкрай важливо перейти до виробництва товарів і послуг з більшою доданою вартістю.

"Для цього Україна має звільнитися від сировинної залежності, організувати в країні власне виробництво готових товарів, розвиваючи перспективні галузі української економіки, спрямовуючи в ці галузі людські ресурси й капітал. Цей процес буде супроводжуватися вивільненням робочої сили. Проведення модернізації економіки на новій технологічній та інноваційній основі, як показує досвід багатьох країн Центральної та Східної Європи, означає неминуче технологічне й структурне безробіття. Тому необхідно вже нині проводити підготовчу роботу з прогнозування потреби в нових робочих місцях для працівників, які вивільнятимуться в майбутньому", - йдеться в статті.

Куликов зазначає, що Україні також потрібно взяти курс на відмову від низької заробітної плати як конкурентної переваги, використовуваного зараз Україною, так як це перевага низького порядку.

На його думку, Україна зможе скористатися перевагами, які надають національним виробникам умови перебування в зоні вільної торгівлі, тільки в тому разі, якщо вона розвиватиме науку, промислову освіту та культуру, а в наших держчиновників і промисловців з'являться амбіції в створенні більш конкурентоспроможних товарів для світових ринків і поліпшенні національної господарсько-правової системи.

"Без зростання інвестицій у фундаментальну науку, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи не слід сподіватися на підйом економіки, забезпечення виробництва товарів із більшою доданою вартістю", - йдеться в статті.

Також експерт наголошує, що основні зусилля державного менеджменту потрібно спрямувати на підвищення валового внутрішнього продукту і частки в ньому заробітної плати.

"Для залучення зовнішніх і внутрішніх інвесторів необхідні реальні, а не декларативні зусилля зі створення сприятливих умов в інвестиційній і діловій сферах, ослаблення податкового тиску, особливо на малий і середній бізнес", - пише автор.

Крім того, він підкреслює необхідність здійснення комплексу заходів щодо скорочення розриву в рівнях зарплат і доходів багатих і бідних в реальному секторі економіки.

"Одним із таких заходів може стати заміна плоскої шкали оподаткування, яка діє нині в Україні, на прогресивну, за якої фізичні особи з дуже високими доходами платять і вищі податки. Це може послужити важливим джерелом збільшення бюджетних доходів, які можна спрямувати на підвищення заробітної плати в галузях бюджетного сектора економіки", - йдеться в статті.

Нагадаємо, глава Мінсоцполітики Павло Розенко анонсував значне підвищення в Україні соціальних стандартів вже до кінця цього року. За його словами, у міністерстві їх рівень планують підвищити на 12,5%.

Детальніше про причини низьких зарплат в Україні та необхідні кроки для їх підвищення читайте у статті Геннадія Куликова "Як розірвати порочне коло низьких заробітних плат" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі