Україні не вдалося переконати кредиторів в неможливості платити держборг - Bloomberg

Поділитися
Україні не вдалося переконати кредиторів в неможливості платити держборг - Bloomberg Кредитори не злякалися погроз України про введення мораторію за держборгом © Bloomberg
Рішення Ради дозволити Кабміну вводити мораторій щодо держборгу змусило інвесторів понервувати, але вони швидко оговтуються від шоку.

Україні не вдалося переконати кредиторів у реальності своїх погроз про припинення виплат за держборгом як способу примусити їх до переговорів про реструктуризацію на висунутих урядом умовах, пише агентство Bloomberg.

На думку міжнародних аналітиків, уряд України не захоче ризикувати погіршенням валютної та боргової кризи, припиняючи обслуговування боргу в односторонньому порядку, вважають аналітики JPMorgan Chase & Co.

"Влада в Києві не хоче дефолту", - сказав агентству Bloomberg керуючий фонду Rogge Майкл Ганске.

Деякі аналітики порівнюють заяви обох сторін зі своєрідною "грою в боягуза". "Уряд погрожує дефолтом, але він вдарить (по Україні) так само сильно, як і по кредиторам" - каже каже голова відділу стратегії SEB AB на ринках, що оцінює ймовірність дефолту в 30%.

В найближчі дні переговори України з кредиторами можуть перейти до єтапу прямих зустрічей замість консультацій на рівні радників обох сторін, заявила в середу глава Мінфіну Наталя Яресько. Вона позитивно оцінила хід переговорів останнім часом, зокрема, зазначивши, що кредитори розкрили склад комітету кредиторів.

Найбільші власники українських паперів, як і раніше, не хочуть погоджуватися на пропоноване Києвом списання основної суми боргу, вважаючи, що заявлений масштаб скорочення виплат занадто великий. Росія вимагає виплати $ 3 млрд в кінці 2015 року, відмовляючись від участі в реструктуризації та погрожуючи подати до міжнародного суду у разі, якщо Україна таки вирішить зупинити виплати за держборгом.

При цьому деякі аналітики вважають, що Кабмін вирішиться "зіграти карту мораторію" лише після того, як буде виплачено купон (очікується 20 червня в розмірі $ 75 млн - ред.) за єврооблігаціями РФ на $ 3 млрд, каже Якоб Крістенсен, економіст Exotix Partners LLP в Лондоні.

Ціни українських суверенних облігацій, незважаючи на все більш реальну загрозу дефолту, ростуть і досягли в середу рекордних з лютого відміток. Облігації України на $ 1,3 млрд з погашенням у квітні 2023 року зросли на 2,5 цента в середу до 50,15 центів за долар номіналу, до максимуму з 13 лютого, свідчать дані Bloomberg.

З 19 травня, коли Верховна Рада підтримала законопроект Кабміну, що передбачає надання йому права вводити мораторій на виплату за боргами, ціна зросла на 3,6 цента.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі