Українці назвали першочергові реформи - дослідження

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українці назвали першочергові реформи - дослідження Українці вважають найважливішою реформу охорони здоров'я
Здоров'я, справедливий суд, армія і пенсії виявилися для суспільства пріоритетами.

Влада і більшість населення по-різному уявляють собі механізм реформування навіть тих сфер, які видаються українцям пріоритетними.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ZN.ua.

В результаті опитування з'ясувалося, що найбільш очікувана реформа для українців - це реформа системи охорони здоров'я. 43,6% поставили її на перше місце. У теж час, на Банковій, за даними ZN.UA, завершення реформи охорони здоров'я - як найдорожчої - планують далеко за межами закінчення конституційного президентського терміну. В авангардному Херсоні медицині віддали першість 86,9%; на Галичині - 55,8; у Донецькій області - 52,8%.

Друге місце серед найактуальніших реформ співгромадяни відвели судовій. 32,4% українців назвали її першочерговою. При цьому найбільше чекають судової реформи на Заході України - 46,2% і менше всього на Донбасі - 18,6%.

20,5% українців вважають суперважливою військову реформу, але більшість з них не розуміє, що військова реформа без проведення реформи військово-промислового комплексу неможлива (за неї виступає все - 1,4%).

На четверте місце за важливістю українці поставили пенсійну реформу, 19,6% співвітчизників вважають її першочерговою. Цікаво, що ця реформа найбільше хвилює людей на Півдні, Сході та в Центрі країни.

Слідом йде реформа системи ЖКГ з результатом в 15,3%. При цьому дуже важливою вона є для жителів Східної України - 24,2%, Західна Україна взагалі не вважає її першочерговим - 6,0%.

Досить низький рівень актуальності для українців реформи системи правоохоронних органів - 14,9%. Найбільше ця реформа хвилює жителів Західної України - 23,6% (особливо високий показник у Закарпатській області - 47,1%) і найменше жителів Донбасу - 5,1%. Розуміючи її необхідність, народ не особливо вірить у можливість якісного зміни представників "mentus vulgaris". Створення муніципальної поліції, затребуване всього лише 4% громадян, побічно підтверджує цю гіпотезу.

Реформу освіти, що включає в себе не тільки реформування вузів, але і шкіл, а також середня і дошкільна освіта, важливою порахували лише 13,7%. Найбільше реформою стурбовані жителі Одеської області - 30,7%.

Що стосується конституційної реформи, то українці не вважають актуальним черговий перерозподіл повноважень між гілками владного дерева. Посилення повноважень парламенту і уряду хочуть лише 3,2%; дати додаткові важелі президента - так і взагалі вважають за потрібне лише менше 2%.

Українці вважають найважливішою реформу охорони здоров'я
Українці вважають найважливішою реформу охорони здоров'я
ZN.UA

Найбільш затребуваною з конституційних, є реформа, яка передбачає децентралізацію. 13,7% українців назвали її першочерговою. А ось федералізацію, яку намагається нав'язати Україні Кремль і деякі європейські політики, важливою для країни вважають лише 3,2%. Втім, як показують відповіді на інші питання, федералізацію вважають не тільки важливою, але й не потрібною. Хоча, в Харківській області цю реформу відзначили 14,4, а в Донецькій - 12,3%.

А ось той факт, що лише 10% в якості пріоритету відзначили скасування енергетичної залежності від Росії, говорить про небажання широких народних мас усвідомлювати стратегічні завдання, що стоять перед державою. Одесу це взагалі не турбує (4,3%), а Захід України - лише на 3,5% більше, ніж у середньому по країні.

Податкова реформа важлива тільки для 9,5% українців. Найвищий показник по країні у Чернівецькій області - 19%, а в Запорізькій вона потрібна всього лише 2,6% жителів. Такий результат, швидше за все, пов'язаний з тим, що податки платить роботодавець, а переважна більшість населення взагалі не платить.

Модернізації виробничих потужностей чекають у Луганській, Миколаївській та Чернівецькій областях (близько 19%), в цілому по Україні ця реформа є важливою для 9,2% співгромадян.

Згідно з опитуванням ZN.ua місцева влада користується найнижчим рівнем довіри, хоча, в усьому цивілізованому світі справи йдуть з точністю до навпаки. Але при цьому 6% опитаних вважають актуальною реформу місцевого самоврядування. Найбільше це питання актуальне для Галичини - 18,9%, Чернівецька та Херсонська області відзначили важливість реформи на рівні 0,4%.

Реформа АПК традиційно хвилює тільки Південь України (в основному Миколаївську та Херсонську області), а в цілому по Україні важливою її вважають лише 5,4% громадян.

При всій ненависті (найчастіше виправданій) до чиновництва, адміністративну реформу першочерговою вважають лише 4%.

Тільки 2,4% виступають за створення прозорого реєстру всіх видів власності. Решта, очевидно, просто не розуміють, як ця реформа може вплинути конкретно на їх життя. Адже можна буде нарешті розібратися, хто сидить кінцевим бенефіціаром низки авіакомпаній, хто є власниками обл- і міськенерго, а також обл- і міськгазів. А це - шанс на зниження тарифів на електроенергію і опалення, доступні квитки на авіаперельоти. Все це буде, якщо зробити прозорими реєстри власності і провести демонополізацію, за яку виступає всього 3,5% населення.

Науку, яка лежить в основі прогресу, що дає ідеї для виробництва і народження робочих місць, а не торгашеського виродження, вирішили підтримати лише 0,5%. Саме стільки порахували актуальною реформу Національної академії наук та університетської науки.

Дослідження "Думки і погляди населення України: Грудень 2014 року" проводилося за замовленням ZN.ua Київським міжнародним інститутом соціології 4-19 грудня 2014 року. У ході дослідження було проведено 3035 інтерв'ю з дорослими жителями України, які проживають у 179 населених пунктах України. Статистична похибка вибірки не перевищує 1,8%.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, яка контролюється українською владою.

Детальніше про результати масштабного дослідження, яке проводилося серед всіх жителів України, читайте в нашому спецпроекті "Песня о Родине. Слова народные".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі