Україна знову просить Росію відкласти погашення кредиту на $2 млрд - Економіка - dt.ua

Україна знову просить Росію відкласти погашення кредиту на $2 млрд

7 вересня, 2011, 07:27 Роздрукувати

Міністерство фінансів України веде переговори з російською VTB Capital про реструктуризацію (зокрема, про пролонгацію) кредиту на млрд, наданого Україні рік тому.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

В уряді пропонують повернути у грудні лише половину позики ( млрд), решту - млрд - ще через півроку. Вчора цю інформацію частково підтвердив міністр фінансів Федір Ярошенко. "Зараз ми ведемо переговори і вивчаємо можливості щодо цього кредиту", - сказав він у коментарі газеті «Коммерсантъ-Украина».

Експерти підтримують таке дроблення кредиту - в умовах глобальної фінансової нестабільності і без підтримки МВФ Україні буде важко залучити на зовнішніх ринках досить коштів, щоб розплатитися з ВТБ, тому часткова пролонгація позики є абсолютно виправданою.

У той же час, впевнені експерти, млрд можна знайти і на внутрішньому ринку (наприклад, завдяки розміщенню ОВДП, окрім того, уряд сконцентрував на єдиному казначейському рахунку достатній обсяг валютних коштів).

"Уряду як мінімум із психологічної точки зору необхідно повернути хоча б частину кредиту VTB Capital у поточному році, щоб показати, що ми не такі залежні від російських позик, як це представляє керівництво Росії", - вважає аналітик ІК BG Capital Віталій Ваврищук.

Нагадаємо, держбюджет на 2011 рік передбачає залучення зовнішніх позик на суму ,5 млрд, з яких вже отримано ,75 млрд.

Нагадаємо, Мінфін залучив кредит російського ВТБ (згодом права вимоги за ним передано ІК VTB Capital) на суму млрд у червні 2010 року під 6,7% річних. За умовами договору позика видавалася строком до грудня того ж року, але передбачалася можливість триразової пролонгації на півроку. Таким чином, максимальний термін виплати за кредитом - червень 2012 року.

У Мінфіні України пропонували ВТБ три варіанти: планове погашення, пролонгація кредиту, а також 'перепакетування' його в єврооблігації. «Ми готові до будь-якого з варіантів», - заявив ще у квітні директор департаменту управління держборгом і міжнародного співробітництва Мінфіну Сергій Макацарія.

Проте Мінфін вже двічі скористався правом пролонгувати кредит, але досі у міністерстві заявляли, що кредит більше продовжуватися не буде. До того ж у проспектах українських єврооблігацій, випущених у лютому та червні поточного року, зазначалося, що кредит VTB Capital буде виплачено у грудні.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >