Україна вперше потрапила до рейтингу привабливих для "зелених" інвестицій країн

Поділитися
© press.org.ua
Україна вперше потрапила до рейтингу привабливих для "зелених" інвестицій країн, що складає аудиторська компанія Ernst & Young, посівши в ньому 32 місце з 40.

Україна вперше потрапила до рейтингу привабливих для "зелених" інвестицій країн, що складає аудиторська компанія Ernst & Young, посівши в ньому 32 місце з 40.

Укладачі рейтингу відзначають, що в України є значний потенціал для розвитку відновлюваної енергетики, зокрема, у сфері вітроенергетики.

У той же час фахівці компанії звернули увагу на складність дозвільних процедур для потенційних інвесторів, а також проблеми, пов'язані з підключенням "зелених" джерел енергії у загальній енергосистемі. Окрім того, складнощі в інвесторів виникають і через невизначеність в економіці і нестабільну політичну ситуацію.

Рейтинг очолюють Китай, США, Німеччина, Індія, Італія і Бразилія. Окрім України, до рейтингу вперше також потрапили Аргентина, Угорщина, Ізраїль і Туніс.

ZN.UA: Відзначимо, що наразі Україні поки нічим пишатися в питанні поновлюваних джерел енергії. Як розповів раніше в інтерв'ю ZN.UA голова Державного агентства енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич, в енергобалансі країни частка поновлюваних джерел енергії становить менше 1%, при цьому за останні чотири роки цей показник практично не змінився в кращий бік.

Раніше в Національній академії наук (НАН) України заявили, що спільно з Державним агентством України з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) опрацьовують шляхи акумуляції енергії, що виробляється з поновлюваних джерел.

На початку червня поточного року Верховна Рада України затвердила держгарантії стимулювання альтернативної енергетики.

Нагадаємо, як писало ZN.UA, в липні 2010 року Міжнародне енергетичне агентство опублікувало оновлену дорожню карту розвитку технологій енергогенерації «Перспективи енергетичних технологій-2010». Це сценарний аналіз ключових технологій виробництва та споживання енергії на наступні 50 років. Основний акцент даної концепції - забезпечення розумного, природоохоронного (екологічного) і конкурентного розвитку енергетики. Визначальними при виборі технологій енергогенерації є ефективність, ступінь впливу на навколишнє середовище, капітальні та експлуатаційні витрати.

Енергетична стратегія України на період до 2030 року стала першим національним документом, що містить прогнози структури виробництва електроенергії, плани впровадження більш ефективного і сучасного енергогенеруючого обладнання, а також перспективні показники паливовикористання енергогенерацією.

Не вщухають дискусії і щодо значущості відновлюваної енергетики в структурі українського енергобалансу, особливо в світлі підготовки до реалізації Національного проекту «Енергія природи». Нерідко в наукових і політичних колах звучать діаметрально протилежні думки про доцільність, можливості та масштаби будівництва та експлуатації об'єктів відновлюваної енергетики - від вкрай песимістичних до фантастичних.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі