Україна витратить 230 млрд грн на електроенергію, яка їй не потрібна - Економіка - dt.ua

Україна витратить 230 млрд грн на електроенергію, яка їй не потрібна

18 листопада, 2011, 16:10 Роздрукувати

Заплановані витрати в ядерну енергетику у сумі 230 млрд грн, які передбачаються оновленою Енергетичною стратегією України до 2030 року, будуть використані на будівництво неефективних об’єктів.

© Ольга Дегтяренко, ZN.UA

Про це у своїй статті для ZN.UA пишуть координатор енергопрограми Національного екологічного центру України Іван Гонта і Артур Денисенко.

За задумом авторів нової стратегії, а саме – працівників Фонду «Ефективне управління» Рената Ахметова – держава має сфокусуватись на нарощуванні потужностей енергопостачання, а не енергоефективності та енергозбереженні.

Згідно з програмою, до 2030 року планується збільшити потужність АЕС з нинішніх 13,8 ГВт до 29,5 ГВт, тобто Україна має побудувати 20—22 атомні енергоблоки.

Таке різке збільшення потужностей, на думку експертів, призведе до проблем із регулюванням енергосистеми України загалом.

«Збільшення потужностей на АЕС унаслідок введення в експлуатацію нових блоків з одночасним зменшенням виробництва електроенергії на ТЕС призвело до вичерпання регулюючих потужностей енергосистеми. Внаслідок цього диспетчерська служба почала з допомогою атомних блоків регулювати частоту в електромережі, а АЕС використовувати не на повну потужність», — пишуть автори.

Автори також зазначають, що основна логіка стратегії полягає в збільшенні експортного потенціалу України, а не в вирішенні внутрідержавних проблем. Так, наприклад, стратегія не пропонує зменшення втрат електроенергії. Хоча доведення рівня втрат у мережах до рівня європейських країн дасть можливість вивільнити доступні обсяги електроенергії, що еквівалентні річному виробництву двох атомних енергоблоків.

«На жаль, діюча Енергетична стратегія концентрується переважно на розбудові нових магістральних ліній електропередачі, покликаних сприяти експорту електроенергії, а не на модернізації низьковольтних розподільчих мереж», — пишуть автори.

Про інші аспекти оновленої Енергостратегії читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Іван Гонти і Артура Денисенка «Енергетичне майбутнє України: як його підганяють під Ахметова…».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >