Україна та ЄС погодили графік зниження експортних мит - Економіка - dt.ua

Україна та ЄС погодили графік зниження експортних мит

28 жовтня, 2011, 11:11 Роздрукувати

У рамках переговорів про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) Україна і Євросоюз домовилися про те, що до експортних мит обидві сторони вдаватися не будуть.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив уповноважений уряду України з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький.

При цьому він уточнив, що це не означає, що Україна взагалі відмовляється з усіма застосовувати експортні мита, це стосується лише двосторонніх відносин з Євросоюзом. «А далі знову йдеться про двосторонні захисні заходи», - додав чиновник.

Він також повідомив, що для товарів, які сьогодні є об'єктом експортних мит, складено графіки, описані в додатках до угоди. Для брухту чорних металів, великої рогатої худоби мита поступово знижуються протягом десяти років до нуля. Для насіння соняшника, шкур і брухту кольорових металів діятимуть трохи інші режими, розтягнуті на 15 років. Для кожного з цих товарів режим різний.

«У нас особливо популярна тема насіння соняшника. 15 років застосовуватиметься податок (а не експортне мито!), еквівалентний діючому експортному миту. Згідно з нашими зобов’язаннями в рамках СОТ ми його знижуємо до 10%, а потім воно застигає на 15 років. Яким чином це досягається? Експортне мито поступово знижується і заміщується додатковим збором, який компенсує різницю між преференційним новим митом і показником у 10%. Тобто в перший рік мито 9 %, а додатковий збір — 1%, потім мито 8%, збір — 2% і т.д. І все це розтягується на 15 років».

«Так що ми всі зберегли обличчя, - підкреслив урядовий уповноважений. - Європейці хотіли експортне мито прибрати — у присвяченій цьому питанню статті його прибрали. От вам, будь ласка, графік. Але далі ми переходимо до іншого розділу — «Захисні заходи». І там запроваджується поняття surcharge (якого в нас на сьогодні, чесно вам скажу, немає). Це свого роду компенсаційне мито, або компенсаційний податок».

Нагадаємо, раніше міністр аграрної промисловості Микола Присяжнюк повідомив, що Європейський союз погодився надати Україні значну квоту на безмитне ввезення в ЄС аграрної продукції. При цьому з низки товарних груп квота буде зростати протягом перших 5 років дії режиму вільної торгівлі. Зокрема, Україні вдалося домогтися збільшення квот на безмитну торгівлю за ключовими статтями аграрного експорту в 2-4 рази, при цьому протягом перших 5 років роботи ЗВТ обсяг квот буде поступово підвищуватися.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Тетяни Силіної з Валерієм П'ятницьким.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >