Україна схвалює бажання Азербайджану взяти участь у будівництві LNG-терміналу. - Економіка - dt.ua

Україна схвалює бажання Азербайджану взяти участь у будівництві LNG-терміналу.

26 жовтня, 2011, 10:54 Роздрукувати

Україна вітає бажання Азербайджану брати участь у будівництві LNG-терміналу.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Ми схвалюємо бажання Азербайджану взяти участь у проекті, оскільки до складу консорціуму повинні входити сторони, які є власниками ресурсів», - заявив голова Координаційної ради «Національного проекту LNG-термінал» Віталій Дем'янюк.

Посол Азербайджану Ейнулла Мадатлі вчора заявив, що його країна зацікавлена ​​в участі у проекті будівництва LNG-терміналу, зокрема, заводу з регазифікації зрідженого природного газу в Україні.

«Ви знаєте, іспанська компанія здобула тендер (Socoin - на розробку техніко-економічного обґрунтування), але там не тільки один завод, там є і допоміжні споруди інфраструктури, до будівництва яких ми можемо активно підключитися», - сказав дипломат.

Посол також висловив упевненість у збільшенні в майбутньому постачань до України легкої каспійської нафти сорту Azeri Light.

За інформацією ZN.UA, між Україною та Азербайджаном тривають перемовини про створення спільного підприємства, у тому числі і для постачань азербайджанського газу на майбутній LNG-термінал. При цьому, запевнив посол, Азербайджан готовий виконати всі взяті на себе зобов'язання з постачання енергоносіїв, які були закріплені у двосторонніх договорах. Однак обсяги постачань будуть залежати від готовності інфраструктури щодо їх транспортування.

Як повідомляло ZN.UA, представники іспанської компанії Socoin та ДП «Національний проект LNG-термінал» 19-21 жовтня провели польові дослідження, необхідні для розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для будівництва регазифікаційного терміналу в Україні.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >