Україна поки залишиться головним транзитером російського газу: договір щодо «Південного потоку» не підписано

Поділитися
Сьогодні на Петербурзькому міжнародному економічному форумі повинна була відбутися церемонія підписання угоди акціонерів проекту «Південний потік». Однак, як повідомив заступник голови правління ВАТ «Газпром» Олександр Медвєдєв, документ підписано не буде.

Передбачалося, що 30-річний договір з Китаєм на постачання газу і договір щодо «Південного потоку» стануть основними подіями Форуму. Проте договір з КНР також не було підписано.

Сьогодні ж головний виконавчий директор проекту "Південний потік" Марсел Крамер в інтерв'ю телеканалу RT заявив про те, що базовий план реалізації проекту будівництва газопроводу "Південний потік" через акваторію Чорного моря до країн Південної та Центральної Європи передбачає заповнення майже на дві третини за рахунок тих обсягів, що в даний час транспортуються через Україну.

За його словами, точні обсяги постачань в кінцевому підсумку буде визначати ринок. "Зараз ведеться робота з укладання контрактів купівлі-продажу ... Зрештою, все вирішить ринок. На даному етапі необхідно підписати контракти. Так що якась частина газу у "Південному потоці" буде постачатися за новими контрактами, а якусь частину буде перекинуто з трубопроводів, що йдуть по території України", - пояснив головний виконавчий директор проекту.

Він також нагадав, що всі учасники проекту взяли свого часу спільне рішення про те, що було б нерозумно в майбутньому покладатися виключно на транзит через територію України в тому обсязі, в якому він здійснювався досі.

Згідно з планом, газопровід "Південний потік" буде складатися з чотирьох ниток по 15,57 млрд кубометрів кожна. Перша нитка повинна бути введена в експлуатацію 30 грудня 2015 року. Передбачено введення по одній нитці на рік, з виходом газопроводу на повну потужність (63 млрд кубометрів) у 2018 році. Вартість будівництва морської ділянки газопроводу орієнтовно складе 15,5 млн євро.

Раніше експерт Центру Разумкова Володимир Омельченко зазначав, що після будівництва першої і другої черг «Північного потоку» обсяги транзиту газу по території України можуть скоротитися з сьогоднішніх 100 млрд до 70-80 млрд кубометрів на рік. При цьому у свої оцінки експерт не закладав запуск «Південного потоку», бо не вірить у реальність його будівництва. На думку В.Омельченка, шанси запуску «Південного потоку» складають лише 40%. Україна сподівається, що Євросоюз підтримає конкуруючий проект Nabucco.

На думку директора енергетичних програм центру НОМОС Михайла Гончара, навіть якщо вдасться реалізувати всі проекти - і «Північний потік», і «Південний», і Nabuccо, - то переважне становище в умовах конкуренції газових постачань отримає той маршрут, який буде гарантувати мінімальні витрати - а це буде український маршрут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі