Україна і Китай домовилися про інвестпроекти обсягом близько чотирьох мільярдів доларів - Економіка - dt.ua

Україна і Китай домовилися про інвестпроекти обсягом близько чотирьох мільярдів доларів

14 січня, 2011, 11:22 Роздрукувати

Президент України Віктор Янукович заявляє, що Україна і Китай домовилися щодо інвестиційних проектів обсягом близько чотирьох мільярдів доларів.

Президент України Віктор Янукович заявляє, що Україна і Китай домовилися щодо інвестиційних проектів обсягом близько чотирьох мільярдів доларів.

Про це він повідомив у Пекіні в четвер, 2 вересня, після закінчення церемонії підписання двосторонніх українсько-китайських угод.

За словами Януковича, сьогодні практично розпочато реалізацію масштабної інвестиційної програми між двома країнами.

«Ті угоди, які сьогодні підписані, вони, за попередніми підрахунками, становлять не менше чотирьох мільярдів доларів. Це дуже важливо для нашої країни. І перспектива розвитку стратегічних відносин між Україною і Китаєм залежить лише від питання незначного часу», - сказав президент України.

У зв'язку з цим Янукович також відзначив важливість досягнутих домовленостей з головою КНР Ху Цзіньтао про початок опрацювання нової державної стратегічної угоди, яка «відкриє фактично новий період у стосунках між Україною та Китаєм».

Голова української держави повідомив також, що Україна готова вкладати кошти в інфраструктурні проекти Китаю державного значення. «Ми готові брати участь у розвитку державних пріоритетних напрямів Китайської народної республіки на території Китаю», - сказав він.

При цьому президент України підкреслив, що Україна має такі можливості і відповідний потенціал. «Ми готові залучити наші можливості для розвитку тих регіонів у Китаї, які сьогодні значно відстають від середнього рівня», - сказав він.

Окрім того, Янукович повідомив про те, що в ході двосторонніх переговорів з головою КНР Ху Цзіньтао у розширеному форматі сторони домовилися про те, що найближчим часом, не пізніше 2012 року, товарообіг між двома країнами буде не меншим, ніж 10 мільярдів доларів.

«Товарообіг між Україною і Росією - для довідки кажу - до кінця цього року буде близько 40 мільярдів доларів, і у порівнянні з минулим роком 13 мільярдів - це зростання, фактично, у рази», - сказав Янукович.

При цьому, він відзначив, що потенціал двосторонніх українсько-китайських відносин «дуже високий».

У Пекіні представники української офіційної делегації підписали низку двосторонніх документів. Серед них, зокрема, окрім спільної заяви голів держав щодо всебічного підвищення рівня китайсько-українських відносин, дружби і співпраці, підписані Основні напрямки українсько-китайських відносин (дорожня карта) на 2010-2012 роки.

Також Кабінет міністрів України і уряд КНР уклали угоду про співробітництво в галузі захисту і карантину рослин. Окрім цього підписано програму українсько-китайського співробітництва в галузі дослідження і використання космічного простору у мирних цілях на 2011-2015 роки.

Державна митна служба України та Державна митна адміністрація Китаю підписали протокол про взаємну допомогу у перевірці достовірності задекларованої вартості товарів. Також український і китайський уряд домовилися про надання українській стороні безкоштовної допомоги.

Окрім цього, були підписані ще кілька інвестиційних угод щодо розвитку української енергетичної сфери.

«Сьогодні ми підписали дуже важливі документи, які відкривають нам шлях до поглибленої співпраці між Україною і Китаєм. І сьогодні ми домовилися про те, що ми готуємо ще нову угоду між Україною і Китаєм, яку буде носити стратегічний характер», - заявив президент України.

У той же час він відзначив, що вже за результатами цього державного візиту підвищено рівень українсько-китайського співробітництва.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»УНІАН

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >