Україна і Чорногорія підписали угоду про вільну торгівлю - Економіка - dt.ua

Україна і Чорногорія підписали угоду про вільну торгівлю

18 листопада, 2011, 15:09 Роздрукувати

Уряди України та Чорногорії у п'ятницю, 18 листопада, в особі першого віце-прем'єра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Андрія Клюєва і міністра економіки Чорногорії Володимира Каваріча підписали в Києві Угоду про вільну торгівлю між країнами.

На переконання А.Клюєва, дія Угоди має серйозно активізувати торговельно-економічну співпрацю і матиме позитивний вплив на економіку обох країн.

За його словами, серед напрямків, які цікавлять Україну - житлове і промислове будівництво, участь у модернізації залізниці та суднобудівної галузі Чорногорії, постачання міських та міжміських автобусів, постачання продуктів харчування та організація їхнього виробництва у Чорногорії. Також українська сторона зацікавлена ​​у розширенні військово-технічного співробітництва.

За прогнозами Мінекономрозвитку, очікується, що у результаті укладення угоди про вільну торгівлю між Україною та Чорногорією збільшення імпорту в Україні не буде випереджаючим, оскільки двосторонній торгівлі притаманна «відсутність конкуренції між українськими та чорногорськими виробниками т.зв. "чутливої" для України продукції».

Серед головних наслідків для України від укладення цієї угоди - не тільки збільшення експорту, а й розширення ринків збуту та розширення структури українського експорту за рахунок нових позицій української продукції у Чорногорії.

А.Клюєв нагадав, що Україна веде активну зовнішньоекономічну політику - рухається до створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом, веде перемовини про вільну торгівлю з Туреччиною, місяць тому було підписано угоду про ЗВТ країн СНД, на різних стадіях подібні перемовини з іншими країнами.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >