УКРАЇНА ГОТУЄТЬСЯ ДО ПІДВИЩЕННЯ ЦІН НА БЕНЗИН - Економіка - dt.ua

УКРАЇНА ГОТУЄТЬСЯ ДО ПІДВИЩЕННЯ ЦІН НА БЕНЗИН

10 травня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №17, 10 травня-17 травня

Уряд України вживе заходів для мінімізації зростання цін на нафтопродукти після підвищення Росіє...

Уряд України вживе заходів для мінімізації зростання цін на нафтопродукти після підвищення Росією експортного мита на нафту, які базуватимуться на використанні економічних методів, створенні умов для прозорої рівноправної конкуренції на ринку нафтопродуктів та його максимального насичення.

Як заявив прем’єр-міністр України Анатолій Кінах, такі методи лежать в основі підписаного нинішнього року меморандуму між урядом та нафтовими компаніями, які працюють на території України.

«Будемо прагнути мінімізувати. Та не за рахунок погіршення фінансових умов діяльності суб’єктів цього ринку, а ринковими методами, за рахунок його насичення і створення умов прозорої конкуренції», — сказав прем’єр. Він підкреслив, що уряд «ніколи не використовуватиме адміністративних методів втручання в комерційну діяльність».

За словами прем’єра, певну допомогу у мінімізації негативних наслідків підвищення Росією цін Україні може надати Татарстан. «Інших можливостей немає», — зазначив А.Кінах, підкресливши, що ця ситуація демонструє важливість диверсифікації напрямків постачань в Україну енергоносіїв.

Прем’єр також сказав, що у квітні нафтопродукти в Україні подорожчали на 2—3% внаслідок зростання цін на світовому ринку нафти, викликаному відмовою Іраку постачати нафту. Ірак у травні відновив постачання, що має позитивно позначитися на ринку нафтопродуктів.

Частка російської нафти в загальному обсязі переробки в Україні у першому кварталі поточного року становила майже 75%.

Водночас уряд України поки що не планує підвищувати тарифи на електроенергію.

«З урахуванням інфляції за чотири місяці 0,3% ми поки що не бачимо необхідності підвищувати тарифи на електроенергію», — заявив А.Кінах.

Він зазначив, що зміна тарифів, у тому числі на електроенергію, не може бути штучним, адміністративним підходом.

За словами прем’єра, динаміка тарифів залежатиме від соціально-економічної ситуації, макроекономічної та фінансової стабільності, ефективності взаємодії Верховної Ради і Кабміну.

«Збережемо політичну стабільність, підвищуватимемо довіру до України з боку наших партнерів, формуватимемо розумні правила гри — то й збережемо можливість утримувати тарифи на відповідному рівні», — зазначив А.Кінах.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво