Україна частково відмовиться від російського газу, - Азаров

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Уряд продовжує переговори щодо диверсифікації постачань енергоносіїв.

Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на Віденському економічному форумі «Інновації: розширення інноваційного простору».

М.Азаров зазначив, що зараз Україна повністю залежить від постачань російського природного газу, проте активно працює над диверсифікацією постачань енергоносіїв до України.

«Україна залежить на 100% від постачань російських енергоносіїв, і іноді стикаємося з тим, що встановлені для нас ціни на енергоносії не є оптимальними, на мій погляд, для нас. Тому зараз ми докладаємо максимум зусиль для організації постачань енергоносіїв з інших країн», - підкреслив голова уряду, якого цитує прес-служба Кабміну.

Нагадаємо, що вчора Київ висунув «газовий ультиматум», оголосивши Москві вимогу або знизити ціну на газ, або дозволити транспортування середньоазіатського газу по своїй території.

Він додав, що в поточному році буде розпочато будівництво терміналу для зрідженого газу місткістю близько 10 млрд куб. м. Також Україна веде переговори з Азербайджаном і країнами Центральної Азії про постачання енергоносіїв.

Окрім того, М.Азаров зазначив, що Україна має значний потенціал в науковій, інноваційній, транзитній і аграрній галузях.

Разом з тим прем'єр-міністр зазначив, що Україна вітає Дунайські ініціативи і підкреслив, що зараз Україна проводить модернізацію своїх портів, яка сприятиме розвитку судноплавства маршрутом Дунай-Чорне море.

М.Азаров також підкреслив, що вчора у нього відбулася «плідна» дискусія з прем'єром Російської Федерації Володимиром Путіним щодо зростання цін на енергоносії.

Нагадаємо, Київ неодноразово заявляв про необхідність переглянути газові контракти, укладені між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» у січні 2009 року.

Попередній раунд переговорів з цього питання у кінці травня закінчився безрезультатно. А напередодні голова правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер заявив, що Москва не має наміру змінювати формулу ціноутворення на газ для України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі