Україна - 145-а у світі за умовами для бізнесу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна займає 145 місце (серед 183 країн) за сприятливістю умов для підприємницької діяльності. Про це свідчать результати чергової (восьмої за рахунком) доповіді «Ведення бізнесу-2011» (Doing Business-2011), яку опубліковану сьогодні (4 листопада) у Вашингтоні групою Світового банку.

Україна займає 145 місце (серед 183 країн) за сприятливістю умов для підприємницької діяльності. Про це свідчать результати чергової (восьмої за рахунком) доповіді «Ведення бізнесу-2011» (Doing Business-2011), яку опубліковану сьогодні (4 листопада) у Вашингтоні групою Світового банку.

При цьому наша країна змогла піднятися в рейтингу на 2 позиції, у порівнянні з 147-м місцем у попередньому звіті (минулорічний рейтинг України (142) був знижений на п'ять пунктів у результаті методологічних змін).

За період із початку червня 2009 по кінець травня 2010 автори дослідження (окрім основної команди Doing Business у підготовці доповіді взяли участь 70 експертів з України) зафіксували в нашій країні три покращення у порівнянні з попереднім періодом.

«Так, у податковій сфері була вдосконалена процедура звітності, завдяки введенню відповідних електронних систем. Ще одна реформа була зафіксована в сфері отримання дозволів на будівництво - це одна зі сфер, найбільш болючих не тільки в Україні, але і всьому регіоні, - розповіла в ексклюзивному коментарі для «ДТ» із Вашингтона один з авторів доповіді Світлана Багаудінова. - Проте не дивлячись на скорочення низки процедур і тимчасових рамок на отримання будівельних дозволів (було скасовано 9 із 31 процедури, тимчасові витрати скорочено на третину, грошові - на 6% - «ДТ»), сама процедура все ж таки залишається однією з найбільш обтяжливих у світі (179-а позиція з 183 трьох країн). Те ж саме стосується поки і податкової системи, за ступенем тяжкості якої для легальних компаній Україна посідає 3-е місце в світі (181 у рейтингу).

«Ну і, нарешті, найбільш істотне поліпшення - зниження мінімального розміру статутного капіталу для відкриття компаній», - розповідає експерт групи Світового банку. Ця реформа, про її словами, є однією з найбільш популярних у світі, як спосіб зниження бар'єрів для підприємництва в різних країнах.

Серед найближчих сусідів України в нинішньому році найбільше відзначився Казахстан, який став найбільш активною країною-реформатором серед усіх 183 країн світу, в яких проводилися дослідження. Казахстан поліпшив законодавство, що регулює створення підприємств, отримання дозволи на будівництво, захист прав та інтересів інвесторів і міжнародну торгівлю. У результаті країна перемістилася в рейтингу вгору на 15 пунктів, посівши 59-е місце серед 183 країн.

У регіоні Східної Європи та Центральної Азії, до якого належить Україна, Таджикистан і Угорщина також увійшли до десятки країн, найбільшою мірою покращили регуляторне середовище для бізнесу за останній рік, піднявшись відповідно на 10 і 6 пунктів. Чеська Республіка піднялася на 19 пунктів в рейтингу, до 63-ї позиції.

Литва увійшла до групи перших 25 країн за ступенем сприяння регуляторного середовища ведення бізнесу, поліпшивши показники у п'яти з дев'яти областей, які оцінюються у рамках дослідження «Ведення бізнесу» (більше, ніж будь-яка інша країна). Завдяки цим досягненням, вона приєдналася до Естонії, Латвії та Грузії, які нині займають високі місця в рейтингу.

У загальносвітовому масштабі уряду торік 117 країн провели 216 реформ у сфері регулювання підприємницької діяльності, спрямованих на поліпшення умов для створення і ведення бізнесу, підвищення прозорості, зміцнення права власності і підвищення ефективності процедур врегулювання комерційних спорів та банкрутства.

«Усього за останні 5 років 85% з розглянутих у звіті держав тим чи іншим чином поліпшили своє регуляторне законодавство (всього було зареєстровано 1511 покращень). При цьому безперечним світовим лідером серед країн, що проводили адміністративно-регуляторні реформи найбільш активно і послідовно, є Грузія, - продовжує свою розповідь пані Багаудінова.

- Ми вже звикли до того, що країни Східної Європи і Центральної Азії в останні роки очолюють список найбільш активних регіонів-реформаторів, але в нинішньому році і багатші країни, зокрема із Західної Європи, теж провели цілу низку досить серйозних реформ.

Відмінна світова тенденція - все більш активне впровадження електронних засобів управління і виведення бізнес-процесів у режим on-line. Мова йде, як, наприклад, про створення єдиного електронного вікна зі створення та реєстрації підприємства, передачі прав власності, подання податкової звітності».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі