Україна здатна зупинити обхідні газові "потоки" - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна здатна зупинити обхідні газові "потоки" - експерт Колишній посол дав рекомендації, як зупинити обхідні газові "потоки"
Тільки системна, скоординована робота всіх державних установ - від адміністрації президента України до "Нафтогазу" - може вплинути на розвиток подій.

У значної частини української політичної еліти є майже містичне переконання, що проблеми України, зокрема у сфері енергетики, надзвичайно хвилюють Єврокомісію, США і європейські установи назразок Договору про енергетичне співтовариство, пише у своїй статтею для DT.UA колишній посол України в Туреччині Сергій Корсунський.

Як зазначає автор, заяви з приводу "Північного потоку-2", які останнім часом лунають з Брюсселя, не обнадіюють. Європейська комісія прийшла до висновку, що умови Третього енергопакету не можуть застосовуватися до офшорних трубопроводів. Таким чином, "Газпром" може залишатися монопольним власником труби і головним постачальником газу в Німеччину, поки маршрут не перетне кордони ЄС. Компанії Royal Dutch Shell, OMV, Engie, Uniper i Wintershall вже заявили про намір вкласти у проект майже за 1 млрд дол. кожна.

Навіть в контексті "Турецького потоку", в якому не зацікавлені Німеччина і потужні європейські партнери, останнім часом з'явилися нові тривожні тенденції. Як повідомили минулого тижня міжнародні ЗМІ, що спеціалізуються на нафтогазовій та енергетичній тематиці, "Газпром" шукає інвесторів для фінансування другої гілки газопроводу "Турецький потік", який у разі його реалізації забере в українського транзиту 32 млрд кубометрів газу, йдеться в матеріалі.

"І в ЄС, і в США є як впливові симпатики України, так і ті, хто відноситься до нашої країні негативно. Серед останніх зовсім необов'язково всі є "агентами Москви". Європейські компанії, які погодилися фінансувати "Північний потік-2", навряд чи пішли на це тому, що прагнуть допомогти Росії "встати з колін" чи розділяють "цінності" "русского мира". Але економічні міркування, аргументи "Газпрому", який погодився на всі вимоги Єврокомісії в антимонопольному розслідування і перспективи повернутися з часом на безкрайній російський ринок після зняття санкцій роблять свою справу", - наголошується в статті.

"Стратегічний виграш у Стокгольмі повинен був ще раз підтвердити, що рішення наших проблем - у наших руках, і саме Україна повинна активно боротися проти знищення власної газотранспортної інфраструктури", - вважає автор.

Докладніше читайте в матеріалі Сергія Корсунського "Обхідні "потоки" ще можна зупинити" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі