За доходом на душу населення Україна займає положення між Марокко і Гондурасом — експерт - Економіка - dt.ua

За доходом на душу населення Україна займає положення між Марокко і Гондурасом — експерт

13 січня, 16:56 Роздрукувати

Україна поступово перетворюється в націю емігрантів: мільйони українців виїжджають як від чуми в інші країни.

Національний дохід України на душу населення в кінці 2016 р. склав 2,3 тис. дол. (для порівняння, у Польщі — 12,7 тис. дол., у Словаччині — 16,8 тис. дол., в Естонії — 17,8 тис. дол.) і зайняв проміжне положення між Марокко (2,9 тис. дол.) і Гондурасом (2,2 тис. дол.).

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Унковська, професор кафедри банківської справи КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, доктор економічних наук. Автор зазначає, що наші найближчі "сусіди за економічними показниками" характеризуються перманентними кризами, сировинним характером експорту, активно експортують в розвинені країни дешеву робочу силу і високими темпами втрачають свої природні ресурси. Зокрема, Марокко протягом XX ст. втратила 70% своїх унікальних лісових угідь: вони знизилися з 14 до 4 млн га.

"Як реакція на стагнацію економіки і низьку якість життя, Україна поступово перетворюється в націю емігрантів: мільйони українців виїжджають як від чуми в інші країни, залишаючи вдома не тільки улюблену батьківщину, але і клеймо "безробітні" або "дешева робоча сила", — підкреслює експерт. — У підсумку українські двірники прибирають польські вулиці за 800 євро в місяць, а вулиці наших міст все більше нагадують пейзажі "Сталкера" Стругацьких".

Детальніше про погіршення економічної ситуації читайте у матеріалі Тетяни Унковської "Україна. Шлях до рабства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 15 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >